SmartPLC to unikalne i innowacyjne podejście do komunikacji automatyki budynkowej,. Technologia przeistacza instalacje elektryczną budynku w magistralę komunikacyjną dla sterowania i kontroli. Technologia SmartPLC firmy Ropam Elektronik otwiera nowy rozdział w automatyce budynkowej i daje niedostępne dotychczas możliwości dla projektantów i integratorów. Po raz kolejny nasze rozwiązania wyprzedzają konkurencję, przełamują stereotypy, wyznaczają nowe trendy, otwierają nowe zastosowania.
Technologia ma zastosowanie:
(PLC ang. Power Line Communication, komunikacja po sieci zasilającej).
Podstawowe produkty naszej firmy oparte są o transmisję w sieci GSM 2G (ang.Global System for Mobile Communications). W ramach technologi GSM oferujemy usługi związane z obsługą: wiadomości tekstowych SMS, dwukierunkową transmisję głosu VOICE, wiadomości multimedialnych MMS, transmisja danych GPRS, transmisja danych CSD.
Zakres stosowania:
Jako pierwsza firma w Polsce (2010 r) w branży systemy alarmowe wprowadziliśmy obsługę naszych systemów poprzez ‘dotyk’. Nasze panele dotykowe serii TPR-xx to nowoczesny element sterowania i kontroli systemu alarmowego. Nowoczesna stylistyka, sprawdzona technologia panelu dotykowego z efektownym kolorowym wyświetlaczem LCD doskonale nadaje sie do komponowania w większości wnętrz i pomieszczeń. Intuicyjny i przejrzysty interfejs, powoduje że sterowanie systemem alarmowym nigdy nie było tak proste jak z panelami dotykowymi.
Podstawowe cechy:
Firma Ropam Elektronik w wyniku analizy wymagań rynku oraz podążając za globalnymi trendami zwiększania efektywności wykorzystania energii wprowadziła Inteligentne Zasilacze Buforowe o sprawności powyżej 88%. Przy analizie nowego rozwiązania wzięto pod uwagę: wymagania techniczne, aspekty ekologiczne oraz zminimalizowanie kosztów użytkowania. Duży nacisk położono także na obsługę akumulatorów zasilania awaryjnego, dzięki zastosowania prawidłowego dwufazowego procesu ładowania stało-prądowego a następnie stało-napięciowego (I/U) oraz auto-kompensacji temperaturowej napięcia ładowania wydłużono pracę akumulatorów w normalnych warunkach do wartości projektowej producenta. Ma to duże znaczenie dla niezawodności systemu oraz wprowadza wymierne korzyści ekonomiczne dla użytkownika dzięki wydłużeniu czasu wymiany i przeglądów serwisowych. Należy bowiem pamiętać, że żywotność akumulatora zmniejsza się nawet o 50% na każdy wzrost temperatury o 8°C względem projektowej 20°C. Praca akumulatora w 28°C skróci ‘czas życia’ o 50% a w 36°C o 75% względem projektowanej żywotności. Wiele zasilaczy buforowych na rynku o niskiej sprawności i dużej mocy powoduje podgrzanie wnętrza obudowy do warunków krytycznych a nie posiadają auto-kompensacji napięcia ładowania.
W wyniku współpracy z firmą Next! opracowano i wdrożono protokół transmisji danych do platformy Kronos NET. Nasze terminale GSM i centrale GSM z zaimplementowanym protokołem KronosNET pozwalają na przesyłanie danych on-line poprzez GPRS do platformy Kronos NET. Po stronie serwera za poprawną obsługę i komunikację odpowiada sterownik RopamDirect.
Podstawowoe cechy:
Na mocy podpisanych umów firma Ropam Elektronik sp. z o.o. stała się Partnerem M2M firmy Orange. W związku z tym oferta naszej firmy wzbogaciła się o rozwiązania integrujące Taryfy Telemetryczne z urządzeniami naszej produkcji.
Taryfa Telemetryczna to oferta skierowana do wszystkich firm i osób wykorzystujących w swojej działalności komunikację M2M (machine-to-machine). Jest przygotowana pod kątem rozwiązań opartych na transmisji danych GPRS oraz przesyłaniu wiadomości SMS, MMS: