Koszty i inwestycje związane z inteligentnym biurem
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, ile trzeba wydać na aktualną przestrzeń biurową, aby stała się „inteligentna”. Dla każdej firmy i każdego budynku kosztorys ten będzie wyglądał nieco inaczej. Różni projektanci takich rozwiązań również liczą się w inny sposób. Pewne jest, że trzeba to traktować jako inwestycję, która się zwróci prędzej niż myślisz.
Jakie są koszty związane z wdrożeniem inteligentnego biura?
Aby dopasować biuro do odpowiednich warunków, dzięki którym zyska miano smart office trzeba się liczyć z wydatkami rzędu od kilkudziesięciu do kilkunastu tysięcy złotych. Nowoczesność nie jest tania, ale na pewno warta każdej umiejętnie wydanej złotówki.
Jakie są korzyści finansowe z posiadania inteligentnego biura?
Biorąc pod uwagę, jak mocno podniesie się wydajność pracowników działających w inteligentnym biurze zamiast tradycyjnego – można mówić o naprawdę wielkich korzyściach finansowych dla biznesu na przestrzeni lat. Rozwiązania typu smart office to realna oszczędność czasu i pieniędzy.
Jakie są koszty utrzymania inteligentnego biura?
Jeśli inteligentny system został zaprojektowany przez fachowców, nie będą to duże wydatki – a jeśli już wyłącznie związane ze zwykłą eksploatacją i ewentualną konserwacją w miarę upływu lat.
Inteligentne rozwiązania dla biura konferencyjnego
Biura konferencyjne są zwykle tym miejscem w firmie, do którego najchętniej i w pierwszej kolejności wprowadza się rozwiązania typu smart. Bez względu na to, czy jest to automatycznie zarządzana wilgotność powietrza, czy dedykowane powiadomienie dla uczestników zebrania – jest dużo możliwości smart building, z którymi warto się zapoznać.
Jakie technologie są dostępne dla biur konferencyjnych?
Zoom, BlueJeans, czy też Cisco Webex to tylko niektóre z licznych technologii oferowanych dla nowoczesnych biur konferencyjnych w ramach nurtu smart. Pierwsza pozwala na spotykanie się z innymi niemalże twarzą w twarz z poziomu dowolnego urządzenia, BlueJeans umożliwia prowadzenie płynnej wideokonferencji w chmurze, a Cisco Webex również dorzuca nową jakość do contact center w tym zakresie.
Jak zautomatyzować rezerwację sal konferencyjnych w inteligentnym biurze?
Istnieją liczne moduły i rozwiązania, dzięki którym rezerwacja sal konferencyjnych w inteligentnym biurze jest bajecznie prosta. Zwykle mają one formy specjalnych aplikacji, ale istnieje też możliwość napisania bardziej zaawansowanych programów, co jest zależne od wymagań konkretnej firmy.
Bezpieczeństwo w inteligentnym biurze
Każde pomieszczenie smart office powinno być wyposażone w alarm, czy dodatkowe czujniki zapewniające pewność co do bezpieczeństwa wykorzystywanych w tym miejscu rozwiązań. Konieczne jest też upewnienie się, że instalację technologii powierza się w ręce wykwalifikowanych w temacie specjalistów.