Autor Wątek: Neogsm-IP dobór czujników  (Przeczytany 1839 razy)

wojtek06061989

• Full Member
Odp: Neogsm-IP dobór czujników
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 08, 2019, 01:14:29 »
Zamontowałem już wszystko i zacząłem wstępną konfigurację, na początek mam bardzo ciekawe spostrzeżenie, wygląda mi to na jakiś problem z wifi centrali neogsm-ip. Przechodząc do rzeczy, skonfigurowałem dostęp na stałym IP do sieci WIFI zbudowanej na profesjonalnym kontrolerze Ruckus ZoneDirector oraz 4 AP Ruckus R300, centrala wpięta do WLAN dla domowników. Wszystko działa poprawnie do momentu restartu centrali. Po restarcie miga już tylko niebieska dioda a żółta już nie świeci (brak internetu) żadne kolejne restarty nie pomagają (ping do centrali milczy), pomaga jedynie ponowna konfiguracja z innym IP i analogicznie do restartu jest ok a potem powtórka z rozrywki.
Podejrzewałem już wadę fabryczną centralki ale coś mnie tknęło i na próbę postawiłem zwykły najzwyklejszy ruter i skonfigurowałem na nim wifi, i o dziwo centrala podpięta pod taki najzwyklejszy ruter działa poprawnie.
Jakieś pomysły? Dodam że w domu jest mnóstwo urządzeń na wifi "Ruckusa" i nigdy nie miałem podobnych objawów....

wojtek06061989

• Full Member
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 14, 2019, 13:29:13 »
Widzę że od kilku wiadomości sam sobie odpisuje, ale może kiedyś ktoś natrafi na ten temat to informacyjnie napiszę że nie udało mi się znaleźć ;) przyczyny problemu w związku z czym zakupiłem EXP-LAN   ;)

roxe

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 15, 2019, 15:42:33 »
W sensie jak robisz? Ustawiasz w neo stały adres IP i z takim wbijasz się do swojego wifi?
Ja korzystam z dhcp dostępnego w ruterze domowym. Zero problemow. Nie probowałem ustawiać stałego IP w centrali.

wojtek06061989

• Full Member
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 15, 2019, 15:47:34 »
Tak dokładnie na stałym IP, jestem informatykiem i może to zboczenie zawodowe ale DHCP to tzw. zło konieczne :)
Na zwykłym ruterze wszystko działa poprawnie (też stałe IP), problem jest tylko na AP zarządzanych przez kontroler WiFi
Ale jako że z założenia u mnie  w domu wszystko co stacjonarne jest na kablu dokupiłem moduł EXP-LAN i nie zagłębiałem się w temat i analizę pakietów.

Dzięki za zainteresowanie  ;)

K@mil

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 15, 2019, 23:46:44 »
Dla mnie też kabel to kabel - stabilnie i na lata :)
www.AudioBas.pl - Instalacje audio-video :)

RobertH

• Administrator
  • Hero Member
    • Ochrona i automatyka dla domu.
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 18, 2019, 11:43:21 »
Nie, NeoGSM-IP ma jeden termostat pokojowy.
(neoGSM-IP-64 ma osiem termostatów pokojowych).

roxe

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 23, 2019, 21:28:04 »
Tak dokładnie na stałym IP, jestem informatykiem i może to zboczenie zawodowe ale DHCP to tzw. zło konieczne :)
Na zwykłym ruterze wszystko działa poprawnie (też stałe IP), problem jest tylko na AP zarządzanych przez kontroler WiFi
Ale jako że z założenia u mnie  w domu wszystko co stacjonarne jest na kablu dokupiłem moduł EXP-LAN i nie zagłębiałem się w temat i analizę pakietów.

Nawet nie wiem co to jest "AP zarządzanych przez kontroler WiFi".
Mam zwykły ruter z LTE do sieci domowej.