Autor Wątek: Neogsm-IP dobór czujników  (Przeczytany 419 razy)

wojtek06061989

• Newbie
  • *
Odp: Neogsm-IP dobór czujników
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 08, 2019, 01:14:29 »
Zamontowałem już wszystko i zacząłem wstępną konfigurację, na początek mam bardzo ciekawe spostrzeżenie, wygląda mi to na jakiś problem z wifi centrali neogsm-ip. Przechodząc do rzeczy, skonfigurowałem dostęp na stałym IP do sieci WIFI zbudowanej na profesjonalnym kontrolerze Ruckus ZoneDirector oraz 4 AP Ruckus R300, centrala wpięta do WLAN dla domowników. Wszystko działa poprawnie do momentu restartu centrali. Po restarcie miga już tylko niebieska dioda a żółta już nie świeci (brak internetu) żadne kolejne restarty nie pomagają (ping do centrali milczy), pomaga jedynie ponowna konfiguracja z innym IP i analogicznie do restartu jest ok a potem powtórka z rozrywki.
Podejrzewałem już wadę fabryczną centralki ale coś mnie tknęło i na próbę postawiłem zwykły najzwyklejszy ruter i skonfigurowałem na nim wifi, i o dziwo centrala podpięta pod taki najzwyklejszy ruter działa poprawnie.
Jakieś pomysły? Dodam że w domu jest mnóstwo urządzeń na wifi "Ruckusa" i nigdy nie miałem podobnych objawów....