ustawienia sieci komórkowej

Zaczęty przez hudy, Maj 26, 2019, 14:18:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

hudy

Witam. Kolejny raz mam problem z połączeniem z ropambridge. Cały czas widnieje  awaria 11. Zdarza się to co 2 tygodnie na kilka dni po czy znów wraca wszystko do normy. Zadzwoniłem do operatora karty sim (Virgin) i dostałem informację że problem może być  spowodowany  modernizacją sieci Play z których nadajników Virgin mobile korzysta. Jedynym wyjściem jest uruchomić roaming krajowy i przejść na nadajniki np Orange. Wszystko fajnie ale tak można zrobic w telefonie komórkowym a czy w centralce alarmowej również? Czy w Neogsm manager jest możliwość ustawić by karta Virgin mobile nie łączyła się z nadajnikami Play tylko Orange?

stopi

Rozwiązaniem jest wyłączenie informacji o słabym sygnale GSM ;)
Są miejsca że nic innego nie wymyslisz , rozumem że antene masz na przewodzie zewnetrzna....

hudy

#2
Nie mam informacji o słabym zasięgu gsm. Poprostu gdy nie przychodzi mi email testowy wtedy wiem że coś jest nie tak. Wchodzę do aplikacji ropamneo a tam odrazu problem z połączeniem z ropambridge . Wtedy zauważyłem że poziom gsm jest na poziomie 2,18dbi. Gdy wszystko jest ok to poziom jest na poziomie 4,18dbi. Wtedy wiem że coś jest nie tak.
Antena jest oryginalna wewnętrzna. Myślisz że zewnętrzna coś poprawi?

RobertH

#3
Modem pracuje w trybie AUTO (steruje nim karta SIM).
Temat działania P4 (i ich wirtualnych)  w alarmach, modułach GSM jest opisany.
http://forum.ropam.com.pl/index.php?topic=65.msg1752#msg1752

Skoro operator ma takie dobre rady to niech zmieni priorytet logowania na poziomie karty SIM.

ps.
Na dzień dzisiejszy operatorzy pre-paid, którzy tolerują łamanie regulaminu to: Plus i Orange,
więc jeżeli jest zasięg Orange proponuje zmienić SIM a nie inwestować w anteny bo to i tak nie jest rozwiązanie tematu.
A przy wyborze oprócz liczenia $ proponuję zwrócić uwagę, że ma być to karta do 'alarmu' z modemem 2G a nie do telefonu 3G/LTE
więc oprócz ceny liczy się dostępność sieci i usług 2G danego operatora.