NeoGSM IP: Uzbrojenie/rozbrojenie przez telefon

Zaczęty przez burn, Wrzesień 11, 2019, 19:57:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

burn

Witam Wszystkich,

To mój pierwszy post, zaznaczam, że szukałem podobnego wątku, ale niestety nic podobnego nie znalazłem.
Czy istnieje możliwość uzbrojenia/rozbrojenia alarmu poprzez połączenie się z numerem GSM karty sim zainstalowanej w płycie głównej alarmu z predefiniowanego numeru, który jest również wpisany w opcjach alarmu jako numer do otrzymywania powiadomień sms?

Z góry dziękuje za odpowiedź. Firmware płyty głównej to 1.8 (najnowszy).

Pozdrawiam

Przemek

robertm

Jak się postarać to można tak zrobić - jednak naprawdę odradzam - załączenie wyłączenie czuwania jest to ważna rzecz a dzwoniąc nie ma informacji zwrotnej.
Użytkownik nie ma pojęcia czy właśnie uzbroił czy rozbroił system.
Zdecydowanie polecam dedykowane komendy SMS lub najprościej i najbardziej czytelnie dla użytkownika aplikacje mobilne.


burn

@robertm: dziękuje za odpowiedź

Nie posiadam jeszcze w budynku wifi stąd jedyną możliwością dostępu do sieci jest karta SIM. Czy powinienem zastosować kartę jakiegoś konkretnego operatora czy wszystko jedno byleby paczka danych pozwalała na transfer informacji?
Pytam ponieważ mój instalator odradzał operatorów wirtualnych typu Virgin, RedBull, itd.

robertm

Również odradzam operatorów wirtualnych - oni oferują głównie internet LTE. Modem w centrali to 2G.
Dużą zaletą NeoGSM-IP jest możliwość ustawienia pracy WiFi jako aces point - czyli rozgłasza własną sieć wifi.
Dzięki temu jak będzie Pan w jej zasięgu może Pan ze smartfona sterować centralą.

jokeroo

Cytat: burn w Wrzesień 13, 2019, 08:51:16
@robertm: dziękuje za odpowiedź

Nie posiadam jeszcze w budynku wifi stąd jedyną możliwością dostępu do sieci jest karta SIM. Czy powinienem zastosować kartę jakiegoś konkretnego operatora czy wszystko jedno byleby paczka danych pozwalała na transfer informacji?
Pytam ponieważ mój instalator odradzał operatorów wirtualnych typu Virgin, RedBull, itd.

Co za problem dokupić router do karty gsm, koszt niewielki a rozwiąże problem z łącznością, i można używać wirtualnych providerow także.