SROL-S zamontowany

Zaczęty przez arcadiusz, Marzec 10, 2019, 13:43:52

Poprzedni wątek - Następny wątek

arcadiusz

Witam, zamontowałem moduł roletowy. Wszystko działa jednak mam parę uwag co do modułu.
Po pierwsze jest duży, do puszki wchodzi na styk, jak widać posiada dodatkowe uszy do przykręcania, które strasznie przeszkadzają w montażu w puszce, haczą o kable i utrudnia to strasznie włożenie modułu do środka.
Jest grupy i musiałem wymienić puszkę na najgłębszą bo najzupełniej nie mieścił się wraz z kablami i złączkami WAGO, przewodem do sterowania i przełącznikiem.
Po drugie są dwa przewody neutralne, które nie dość, że są przylutowane a nie przykręcane to na dodatek jest to drut a nie linka. Linka na pewno ułatwiłaby montaż w puszce, drut niestety tworzy opory. (W roletach i tak są przewody 4x1 linka.) Poza tym bałem się, że przy wciskaniu modułu do puszki wyrwie mi te druty z płytki.

ps. przydałby się też odbiornik dopuszkowy i byłaby gitara

robertm

Rozmiary podyktowane są wielkością przekaźników i muszą być takie jeżeli mają zapewnić niezawodność i odpowiednią jakość.
Mimo wszystko rozmiary obudowy 45x58x26 [mm] pozwalają na swobodny montaż w puszce.
Oczywiście dziękujemy za wszelkie cenne uwagi.

P.S. Przewidujemy wprowadzenie wersji bezprzewodowej.

sqmir

Szybkie pytanie, planuję zamontować dwa sterowniki do sterownia dwoma roletami.
Zakładam, że nie ma przeciwwskazań do sterowania lokalnego /przycisk lokalny w ścianie/, osobno każą z rolet  i jednocześnie podpiąć do OptimyGSM do 4 wyjść centrali które i tak mam wolne?


robertm

Tak , nie ma problemu.
Schemat podłączenia znajduje się w instrukcji instalacji SROL-S

arcadiusz

Mam taki problem w sumie od paru miesięcy ale nie było czasu na sprawdzenie, moduł tak jakby się zawiesza jeśli nie używa się go jakiś czas to tak jakby wchodził w "tryb uśpienia". Jak popstrykam przełącznikiem góra dół kilka razy to załapie i wtedy działa. Nie mam go jeszcze podłączonego do centrali więc nie wiem czy też zachowuje się tak samo poprzez sterowanie centralą (OpitmaGSM). Natomiast przełącznik po podłączeniu bezpośrednio rolety działa poprawnie-sprawdzone.

RobertH

To skoro nie ma centrali to jak jest sterowanie centralne (schemat) i na jakich łącznikach ?
( oraz sterowanie centralne było przewidziane pod sterowanie tranzystorowe).

arcadiusz

#6
Przecież napisałem wyżej, że nie jest podłączony do centrali. Zawiesza się podłączony na łączniku do rolet zgodnie ze schematem

RobertH

To albo są zakłócenia na przewodach albo coś nie tak z wejściami GÓRA, DÓŁ (do sprawdzenia w serwisie).