Firmware do TPR-2

Zaczęty przez PiotrJ, Grudzień 08, 2018, 20:55:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

PiotrJ

Witam
Dokupiłem drugi TPR-2 do NEO-PS.
Jest w nim zainstalowany firmware 1.9N. Czy będzie on poprawnie działał na NEO-PS, czy muszę zrobić downgrade do wersji 1.7N ?

Pozdrawiam
Piotr.

RobertH

Do NEO/NEO-PS wymagana wersja paneli: TPR-xx v1.7N
Do NeoGSM/NeoGSM-PS wymagana wersja paneli: TPR-xx v1.9N

https://ropam.com.pl/pl/download/80,firmware-tpr-xx-neogsm-pl.html

PiotrJ

#2
Dziękuję za podpowiedź.
Przy okazji się zapytam. Obecnie mam podłączone do magistrali TPR oraz RF-4 w układzie gwiazdy ( zworki w urządzaniach założone, zworka w centralce zdjęta ).
Czy kolejny TPR mogę podłączyć w układzie gwiazdy ? Czy też ( jak w dokumentacji pokazano )  - tylko szeregowo z pierwszym TPR?

Zauważyłem, też nawet jak ustawię adresację TPR2 ( tak pokazuje mi w opcjach serwisowych ) - to podczas uruchamiania panelu ( po podłączeniu zasilania ) pokazuje informację Panel TPR1. No normalne ? Czy coś jest nie tak ?

RobertH

Najlepiej w pętli a jeżeli już gwiazda to zworki założone na najdłuższych przewodach (odgałęzienie do kilkunastu metrów).

Adres w panelu zatwierdzony i panel zresetowany ?
Inna zmiana adresu to podłączenie TYLKO  zasilania na ok. 3 minuty i panel wchodzi w ustawianie adresu.

PiotrJ

Tak. Ustawiony i zresetowany ( ustawiam z menu ustawień serwisowych TPR ).
Gdy wejdę w opcje serwisowe - pokazuje,że jest ustawione TPR2.
W czasie gdy podłączam zasilanie ( bez podpięcia do centrali - może od tego zależy ) - pod ekranem startowym ROPAM na dole pokazuje się napis Panel TPR1 dla NeoGSM, Neo ver 1.7N. Nastepnie pojawiają się ikony i napis znika. W to miejsce pojawia się kolejny napis związany ze startem systemu.

hudy

Witam. Podepnę się. Jaka jest różnica w opracowaniu panelu tpr 4w 1,7 a 1,9 i czy dla neogsm ip lepsza jest wersja 1,7 czy 1,9?