Kilka wyjść jeden timer

Zaczęty przez stopi, Maj 12, 2020, 09:31:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

stopi

Znowu pisze z prośba o pomoc, kurde nie mogę ogarnąć Diagram Editora. centrala Neo64
Potrzebuje  ustawić podlewaniem według jednego Timera podlewanie  z wyjść nr 16, 15, 14, 13 każde po kolei 40 minut i po nim 5 minut przerwy żeby hydrofor nabił ciśnienie, do tego ponieważ nie ma czujnika deszczu to możliwość zablokowania timera z ekranu, na zasadzie załączony do odwołania. Muszę użyć jednego timera, ponieważ jeden jest na czuwanie nocne, drugi na podlewanie krzewów w innych godzinach  co kilka dni, trzeci będzie do oświetlenia i zostaje mi jeden na a sekcje nie mogą się podlewać na raz.

stopi

Ponawiam prośbę o pomoc...

robertm

W trakcie opracowania jest nota aplikacyjna z sekwencją podlewania, na początek powstał program.
W załączniku diagram przykładowy dla NeoGSM-IP-64, modyfikacje należy wprowadzić samodzielnie już pod konkretna aplikację, wejścia, wyjścia itd.
Opis: O32 - ręczne wyzwalanie sekwencji,
I6, I8 - wejścia sterowania automatycznego (zamiast wejść fizycznych można tu podłączyć timery, progi temp lub wilgotności itp.),
O9 - O16 - ręczne sterowanie poszczególnymi zaworami,
O31 - zatrzymanie podlewania..

stopi

Dziękuje, myślałem ze jest to do ogarnięcia umysłem, nie da się tego jakoś krócej zrobić, ? W weekend muszą nad tym usiąść i postarać się zrozumieć.
Sugeruje przeznaczyć czas jednego szkolenia na wytłumaczenia działania tego schematu ;)