Luźny przewód zasilacza powoduje braki w zasilaniu centrali

Zaczęty przez viallos, Maj 25, 2019, 09:44:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

viallos

Chciałem się dowiedzieć czy ktokolwiek spotkał się z problemem luźnego przewodu zasilacza który powoduje braki w zasilaniu (restarty) centrali.

Jestem posiadaczem OptimaGSM SET i podczas instalacji zauważyłem że gdy dotknąłem się przewodu wstążkowego który biegnie pomiędzy zasilaczem a centralą zaczęła się ona restartować. Ponowiłem próbę kilkukrotnie i wydaje mi się że problemem jest przewód i jego zakończenie gdyż gniazdo w centrali jest solidne natomiast wtyczka która idzie do gniazda wydaje się ślizgać po przewodzie.

Udało mi się uruchomić centralę i poprowadzić przewód tak aby raczej był nieruchomy wszystko skręciłem i było ok przez 2 dni. Niestety po dwóch dniach alarm przestał odpowiadać - mniemam że brak prądu. Ponieważ jest zamontowany 500km od mojego stałego miejsca pobytu nie mogę tego teraz sprawdzić.

Interesuje mnie czy ktoś się z tym zetknął i ewentualnie w jaki sposób naprawił problem. Czy można zakupić sam przewód który łączy zasilacz z centralą?
Ewentualnie proszę o podanie specyfikacji wtyku - być może zakupię taki i spróbuję go zarobić na nowo.
Czy to się nadaje na serwis?

RobertH

Do sprawdzenia (połączenia, pęknięcia, luty): wiązka (przewód)  złącze na PCB centrali, złącze na PCB zasilacza.

viallos

Jednak gniazdo w centrali nie było wciśnięte do końca. Musiało się wysunąć przy wyjmowaniu przewodu. Wszystko teraz hula jak należy.