NeoGSM-IP - jak skonfigurować?

Zaczęty przez jackii, Kwiecień 14, 2019, 22:39:45

Poprzedni wątek - Następny wątek

jackii

Dzień dobry,
czy może ktoś pomóc w konfiguracji centrali tak, aby prawidłowo działała?
Testowo złożyłem dwa zestawy NeoGSM-IP. W obu  wejście 1. skonfigurowałem jako 2EOL/NC opóźnione, wejście 2.konfigurowałem jako 2EOL/NC opóźnione wewnętrzne, wejście 8. sabotażowe. Wyjście 2. zmostkowałem rezystorem, do wyjścia 1. dołączyłem syrenę. Do jednej centrali podłączyłem panel TPR-4, drugą steruję przy pomocy aplikacji.
Konfiguracja wydawała się banalna, niestety nie umiem sobie z nią poradzić. Jak skonfigurować żeby to działało zgodnie z oczekiwaniami?
W centrali z panelem działa sabotaż, w drugiej nie. W obu centralach działa zazbrojenie ale nawet po zmianie typu czujki na natychmiastowy nie działa alarm. NeoGSM Manager pokazuje stan centrali jako zazbrojony, tak samo widać prawidłową reakcję na czujki czy sabotaż, niestety nie wyzwalają alarmu...
BTW, panel nie odlicza czasu na wejście a procedura zazbrojenia jest dosyć skomplikowana (trzeba wpisać kolejno kod czerwony, zielony, czerwony)

robertm

Dzień dobry
Bardzo proszę o zapoznanie się z dokumentacją.
https://ropam.com.pl/product/neogsm-ip/  - do pobrania

Sporym ułatwieniem dodatkowo powinien być dokument NeoGSM-IP - szybki start

Nie wiem skąd pomysł na połączenie rezystorem wyjścia 1 z wyjściem 2 !?
Poza prawidłowym podłączeniem wejść/ wyjść należy je również prawidłowo skonfigurować.

Jeżeli panel TPR ma odliczać czas na wejście/wyjście również należy to ustawić i podać te czasy dla wybranej strefy.

Co to znaczy ? :
Cytatprocedura zazbrojenia jest dosyć skomplikowana (trzeba wpisać kolejno kod czerwony, zielony, czerwony)

jackii

Nic takiego nie napisałem. Zgodnie z instrukcją należy założyć rezystory na wyjścia 1 i 2. Czas na wyjście i wejście jest skonfigurowany, ale czy ma to jakiejkolwiek znaczenie? Nawet skonfigurowane jako natychmiastowe czujki alarmowe nie wywołują alarmu, tylko w NeoGSM Managerze widać ich poprawną pracę. Zasadnicze pytanie brzmi: jak wywołać alarm? Co poza "zaptaszkowaniem" wszelkich możliwych opcji trzeba zrobić?

robertm

Odsyłam ponownie do dokumentacji.
Jeżeli chodzi o sygnalizator, dokument an_neogsm-ip_szybki_start.pdf strona 22 do 24
https://ropam.com.pl/wp-content/uploads/2018/04/an_neogsm-ip_szybki_start.pdf