Wysłanie polecenia SMS nie wyłącza alarmu

Zaczęty przez MasterLukas, Luty 02, 2019, 12:05:59

Poprzedni wątek - Następny wątek

MasterLukas

Posiadam alarm Integra 64 + Ropam i chcę załączać i wyłączać alarm za pomocą sms. Teoretycznie mam wszystko podłączone, lecz gdzieś jest błąd gdyż po wysłaniu komendy uzbrojenia alarmu polecenie jest wykonane i alarm uzbraja się, gdy czujka nie zostanie naruszona to przez wysłanie komendy sms mogę wyłączyć alarm lecz gdy zostanie naruszona wysłanie komendy z prośbą o wyłączenie alarmu nie działa. Proszę o podpowiedz gdzie może być błąd. Zakładamy, że wysłane komendy są poprawne.

RobertH

Proponuję przeczytać opis typów wejść w INT64.

MasterLukas

Czytałem i ja nie widzę błędów w ustawieniach

RobertH

A nie działa wejście wyłączające czuwanie czy kasujące alarm ? Bo ich funkcja jest jasno opisana w centrali.

Ponadto w czasie powiadomienia centrala nie steruje wyjściami tylko po kolejce więc
proponuję wyjście w INT ustawić czas mono jak sygnalizator aby nie było za dużo powiadomień w kolejce

Darek

Cytat: MasterLukas w Luty 02, 2019, 12:05:59
lecz gdy zostanie naruszona wysłanie komendy z prośbą o wyłączenie alarmu nie działa.
Jeżeli jest wysyłany SMS mający wyłączyć czuwanie, to na przedstawionej konfiguracji Integry taki mechanizm nie działa. SMS wyłączający tylko wyłączy czuwanie, ale nie skasuje alarmu. Jeżeli SMS wyłączający czuwanie ma "przy okazji" skasować alarm (bez konieczności wysyłania SMS'a kasującego), to dla wejścia o typie reakcji: "Wyłącz czuwanie" należy dodatkowo zaznaczyć opcję "Kasowanie alarmu". W tym momencie ta opcja (wg zrzutów) nie jest zaznaczona. 

MasterLukas

Jeżeli dobrze zrozumiałem to dla wejścia o typie reakcji: "Wyłącz czuwanie" zaznaczyłem ptaszkiem "Kasowanie alarmu" i dalej po wysłaniu komendy syrena nie wyłącza się. Tak to wygląda.

Darek

Wyjście OUT1 - parametry "Kasowanie alarmów ze stref".. odznaczona strefa 1.