Wygaszacz ekranu w TPR4

Zaczęty przez Storm_7, Sierpień 02, 2017, 19:11:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

Storm_7

witam,
od jakiegoś czasu wyświetlacz nie przełącza się w tryb wygaszacza. Co moze byc powodem?

robertm

Najczęściej przyczyną takiego zachowania jest zaznaczenie opcji podświetlania z wejść.



transalp

A jeśli przełącza się i działa poprawnie aż do czasu kiedy na ekranie zostaje tylko szare tło? Nie potrafię niestety dokładnie określić czasu, wracam z pracy i kilka razy zamiast zdjęć był tylko szary ekran.

sebokra

#3
Witam mam ten sam problem, nowy podłączony wygaszacz w TPR-4W do systemu i nie chodzi w wygaszacz. Brak zaznaczonych opcji podświetlania z wejść (wszystko puste). Brak alarmów.  Brak podłączonych czujników temperatury. Pod wyświetlacz podłączone 2 wejścia w trybie NC. Co może być tego przyczyną że wyświetlacz nie wchodzi w wygaszacz po 180s?
FW RopamOptima 3.1, FW TPR-4W 1.0O

Po przetestowaniu nowy TPR-4W wchodzi w wygaszacz zawsze po 21min i 22sek. (sprawdzone wielokrotnie) Raczej to nie jest 180sek jak podaje DTR. Czy da się to w jakikolwiek sposób ustawić czy reklamować panel ? Włączenie wygaszacza po 21 min jest raczej nieakceptowalne przez klienta.

podobnoja

Nie uruchamia się wygaszacz tylko takie znaczki... Opcja podświetlenie wyjścia/wejścia odznaczona. Jak to naprawić?

RobertH

Wygaszacz ma tło czarne więc czy przypadkiem nie ma w tym panelu karty SD z katalogiem 'pics' i zdjęcia do cyfrowej ramki?
Jeżeli tak to zdjęcia w rozdzielczości: 480x270 pixeli.

podobnoja

To jest tło na którym są kropeczki pokazujące status wyjść oraz ilość pobieranego prądu w czujnikach IOE.

Karta wsadzona ale są tam tylko plany budynku. Testowo wyjmę i sprawdzę jutro.

podobnoja

Po wyjęciu karty nadal wygląda jak na powyższym zdjęciu. Jakies pomysły? Wersja softu 1.9

podobnoja

Problem nadal występuje... Według mnie wyłączony jest wygaszacz ekranu... Wysyłać na gwarancję? Czy jakieś inne pomysły?

RobertH

Nie ma opcji wyłączenia wygaszacza,
proszę wysłać panel do serwisu.

tykasan

Witam,
Mam problem taki sam jak kolega transalp
Zdjęcia w katalogu pics na karcie pamięci 4GB w odpowiedniej rozdzielczości (480x270 pixeli)
Po kilku godzinach poprawnego wyświetlania/przełączania zdjęć, następuje awaria która skutkuje szarym tłem, które widać wyraźnie rozjaśnia się i ściemnia, tak jakby TPR chciał przełączać zdjęcia, lecz nic się nie wyświetla oprócz szarości.

Proszę o poradę. Marcin.

tykasan

Witam,
Mam problem z drugim Panalem TPR-4W. Nie przełacza sie on wcale na wygaszacz...
To znaczy przelacza się ale ekran jest totalnie ciemny, nie ma zegara ani daty. Nic...

Czy gdzies pominalem jakas opcję
Centrala NEOGSM-IP.

Marcin

robertm

W ustawieniach użytkownika proszę sprawdzić jaki jest poziom jasności wygaszacza "Jasność LCD" . Jeżeli jest 0% - będzie zupełnie ciemny.