RopamOptima - "Urządzenie chwilowo niedostępne! Spróbuj ponownie"

Zaczęty przez abrams, Grudzień 06, 2017, 19:13:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

abrams

Nie mam publicznego adresu IP, więc zakupiłem usługę Ropambridge.
Zainstalowałem RopamOptima, skonfigurowałem i bez problemu łączę się poprzez aplikację z centralą kiedy jestem w jednej sieci WiFi. Sprawa się komplikuje kiedy próbuję się połączyć spoza sieci lokalnej. Wiecznie wyświetlany jest napis "Urządzenie chwilowo niedostępne! Spróbuj ponownie". Centrala jest połączona z routerem, który udostępnia internet (pracuje więc w trybie Client).
I tak od prawie tygodnia mam aplikację i usługę, z której nie jestem w stanie skorzystać.
W TPR-4 w ustawieniach sieci widzę, że centrala jest połączona z internetem.
Opis lakoniczny, ale nic więcej mi do głowy nie przychodzi.
Jakieś sugestie jak połączyć się z zewnątrz z centralą z użyciem ropambridge?

Z pozdrowieniami
Piotr A

RobertH

Jak jest odpowiedź centrali na wysłanie SMS-a inicjującego połączenie z RopamBridge przez aplikację RopamOptima?
(lub wysłać SMS; '#### deviceup' , ####=kod główny)

Do dalszej analizy pomocny plik konfiguracyjny bez wrażliwych danych i pamięć zdarzeń (serwis@ropam.com.pl)+
status modułu AP-IP w panelu.

abrams

Odpowiedź centrali na wysłanie SMS-a inicjującego - #### deviceup8+48691...

RobertH

To jest ECHO
tj. nierozpoznane polecenie przekazane na pierwszy numer telefonu z dodanym numerem nadawcy.
Nie zgadza się kod w komendzie.


abrams

Sukces.
Stworzyłem nowy profil, zalogowałem się przy jego pomocy i wszystko sprawnie działa.
Dziękuję za naprowadzenie na właściwy kierunek.
Temat do zamknięcia.
Pozdrawiam
Piotr A

abrams

Może nie zakładając nowego tematu, w tym samym wątku dopytam - czy wykupiona subskrypcja RopamBridge dotyczy się jednego urządzenia mobilnego sterującego centralą czy jednej centrali z "nieograniczoną" liczbą urządzeń sterujących?
Innymi słowy - czy jak na moim smartphonie wykupiłem usługę Ropambridge, to czy na moim tablecie również mogę z niej korzystać, czy muszę dodatkowo wykupić usługę i tam?

RobertH

Kontrola licencji to temat danego sklepu tj. Google lub Apple.
W każdym z nich jest opcja instalacji na wielu urządzeniach dla tego samego loginu (użytkownika sklepu, maks. 8).