TPR4 Update

Zaczęty przez abrams, Maj 30, 2017, 20:06:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

abrams

Dzień dobry, witam wszystkich Państwa jako świeży użytkownik OptimaGSM.

Pomimo chęci i wielu poczynionych prób, nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na jedno nurtujące mnie pytanie - gdzie mam znaleźć rzeczony w instrukcji dotyczącej panela dotykowego TPR-4 program służący do aktualizacji oprogramowania (TPR_4 Update)? Jeżeli któryś z drogich Forumowiczów zechce podzielić się tą zastrzeżoną/poufną wiedzą - proszę o jakieś wskazówki.
No, chyba że aktualizowanie firmware dla TPR_4 nie odbywa się już za pomocą owego programu, tylko wykonać można je w inny sposób, wtedy również będę wdzięczny za wyprowadzenie mnie z błędu (w który wpędziła mnie instrukcja).

Z pozdrowieniem
Piotr A

robertm

Witam,
Program do aktualizacji TPR-4 nie został jeszcze opublikowany, ponieważ nie ma jeszcze innej wersji oprogramowania poza 1.0 dla TPR-4.
Jeżeli pojawi się nowa wersja programu, będzie dostępny również program do aktualizacji.

abrams

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Miałem nadzieję, że jest nowy firmware po tym jak okazało się, że ekran sterowania wyświetlać się zaczął nieczytelnie. Nastąpiło przeskalowanie odległości pomiędzy poszczególnymi ikonami oraz rzędami, wynikiem czego przez kilka dni widoczne były jedynie dwie linie na pulpit. Czyli połowa ekranu chowała się pod dolną linią panela (w sumie wyświetlało się jedynie 6 ikon). Problem ustał samoczynnie, takoż też (wydaje się) powstał.

abrams

I znowu błąd. Tym razem widać cztery ikony w rzędzie. Czyli problem sam się nie naprawi. Pojawił się, kiedy chciałem nieco zmodyfikować domyślnie wyświetlany zestaw narzędzi.

robertm

Witam,
Przyczyną jest prawdopodobnie ustawienie w Windows skalowania wszystkich elementów na pulpicie na wartośc większą niż 100%.
Proszę przywrócić 100% i zapisać ponownie ustawienia do TPR-4.
W załącznikach zrzuty gdzie znaleźć te ustawienia w windows10

robertm


abrams

Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Sytuacja ma się dokładnie tak, jak Pan napisał. Zastosowałem się do powyższych instrukcji i wszystko działa tak jak planowałem.