RopamOptima - opóźnienie w pokazywaniu aktualnego stanu wyjść

Zaczęty przez cotvi, Grudzień 07, 2016, 17:54:34

Poprzedni wątek - Następny wątek

cotvi

Witam ... ponownie  8)

Optima FW 2.5, dwa wyjścia MONO 1s sterujące otwieraniem i zamykaniem bramy.
Kiedy używam otwierania (nieważne czy przez LAN czy WAN) "suwak" niebieski pozostanie w pozycji ON mimo iż wyjście działa prawidłowo włączając się na 1s.
Jeżeli wycofam się do okna głównego i wrócę do sterowania wyjściami to wtedy już jest w pozycji OFF.
Panel TPR też pokazuje poprawnie załączenie wyjścia, przez przeglądarkę też wszystko działa ok.

Co więcej mam wrażenie, że jak miesiąc temu testowałem Optimę "na sucho" też to działało OK na telefonie z androidem. Tylko wtedy była starsza wersja aplikacji na androida 1.2.8.

Proszę o info czy taki problem mam tylko ja czy ktoś się jeszcze z tym spotkał.
Pozdrawiam

cotvi

OK. Chyba wiem w czym problem.
Jeżeli uruchomienie wyjścia jest krótkie, np. 1s, to system nie zdąża przekazać do aplikacji informacji o załączeniu wyjścia (czerwona kropka) tym samym suwak NO/OFF nie zmienia stanu i pozostaje ON nawet po WiFi, na PC przez przeglądarkę działa bez zarzutu.

Nie było by z tym problemu, ale jeżeli zawiesi się na np. przy otwieraniu bramy to wywołanie zamykania ze (statusem zawieszonym otwierania ON) nie powoduje zamknięcia.

Pewnie jest jakiś interwał komunikacji i pobierania stanów z centrali to powinien on korygować ustawienia znaczników ON/OFF

cotvi