Moduł AP-IP kiedy aplikacja na androida ?

Zaczęty przez glider33, Luty 29, 2016, 17:15:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

glider33

Witam,

kiedy możemy spodziewać się aplikacji pod androida do sterowania centralą Optima przez moduł AP-IP ? Przyznam, że zwlekam z zakupem tego  modułu bo bez odpowiedniej aplikacji sterowanie jest mocno uciążliwe.

glider33

Halo Panowie, może ktoś odpowie ?  ;) złoty medal chyba do czegoś zobowiązuje ?  ;D

RobertH

Prace i testy aplikacji trwają. Do maja aplikacje  Android i IOS powinna być w sklepach.
Aplikacje będą miały opcje automatycznego logowania i częściowej personalizacji
jednak w zasadzie będą działały jak WebSerwer wiec nie rozumiem co Pan oczekuje od App
i co jest takiego uciążliwego w sterowaniu przez www cyt. "bez odpowiedniej aplikacji sterowanie jest mocno uciążliwe.

glider33

Cytat: RobertH w Marzec 02, 2016, 11:50:21jednak w zasadzie będą działały jak WebSerwer wiec nie rozumiem co Pan oczekuje od App i co jest takiego uciążliwego w sterowaniu przez www cyt. "bez odpowiedniej aplikacji sterowanie jest mocno uciążliwe.
To może napisze prosto. Chodzi mi o sterowanie poprzez aplikację załączaniem i wyłączaniem czuwania, sterowanie wyjściami z użyciem modułu AP-IP.  Sterowanie smsami poprzez Ropam Droid było w miarę ok, ale na starszych wersjach androida, kiedy nie wyświetlały się smsy z ciągiem zakodowanych informacji. Przyzna Pan, że przy częstej obsłudze centrali Optima wyskakujące smsy są mocno irytujące.

Rozumiem, że obecnie po zakupie AP-IP będą mógł sterować centralą jedynie z poziomu androida za pomocą przeglądarki internetowej, wpisując adres https://ropam.net/ oraz login i hasło TCP/IP ? 

RobertH

#4
W Android w wersji 4.x, 5.x, 6.x SMSy może kasować tylko edytor systemowy. Wynika to API Android a nie zmiany w RopamDroid
i jest to raczej dla dobra użytkowników systemu aby aplikacje nie wysyłały w tle SMS-ów np. premium. Google  nie dało do dzisiaj opcji dodania 'zaufanych' aplikacji
więc jest zgodnie z API Android.

W AP-IP jest wbudowany Webserwer i sterować Pan będzie swoim systemem pod swoim IP (stały i publiczny w internecie lub usługa np.  noIP, DynDNS).
W praktyce n​a routerze wymagane otwarcie portu 443 i przekierowanie go na IP lokalne AP-IP.
​Wymagania i k​onfiguracja​ jak do np. przekierowania obrazu z kamer z DVR .

Domena ropam.net (IP: 91.222.117.246) to nasz testowy system do pokazów w internecie, na żywo i na pewno nie będzie tak u Pana.


glider33

#5
Cytat: RobertH w Marzec 02, 2016, 13:21:18
W AP-IP jest wbudowany Webserwer i sterować Pan będzie swoim systemem pod swoim IP (stały i publiczny w internecie lub usługa np.  noIP, DynDNS).
No i właśnie to będzie dla mnie uciążliwe, czyli odpalenie przeglądarki na smartfonie, wpisanie IP (wiem, można zrobić zakładkę), później jeszcze login i hasło (oczywiście przeglądarka może zapamiętać). Wolałbym to po prostu robić w aplikacji, którą dodatkowo można mieć cały czas odpaloną w tle.

RobertH

Webserwer i aplikacje mają swoje wady i zalety. Na dzień dzisiejszy jest wbudowany webserwer  a jak działa można sobie sprawdzić na naszym demo.
Webserwer obsługuje wszystkie  urządzenia mobilne z aktualną przeglądarką www a przy obecnych GHz w telefonach i tabletach uruchomienie ulubionej strony www czy app trwa podobnie.

Miłego testowania AP-IP



glider33

Chciałem potestować, ale wyświetla mi się okienko "Wystąpił błąd przy logowaniu!" 
Czy to oznacza, że akurat ktos inny zalogował się na dane testowe ?

glider33

Czy jest albo będzie możliwe wykorzystanie modułu AP-IP do powiadamiania o alarmie ?

Jak wiadomo sygnał GSM jest dość prosto zakłócić, dlatego chciałbym się dowiedzieć czy np. po zainstalowaniu aplikacji na telefon dedykowanej do modułu AP-IP,  w przypadku wywołania alarmu na obiekcie, otrzymam powiadomienie dźwiękowe na telefonie ? Czy aplikacja będzie mogła działac w tle ?


RobertH

Aplikacje będą działały w tle w ramach dostępnych zasobów i możliwości dla danego OS.