Logowanie do AP-IP

Zaczęty przez Electro-Guard, Grudzień 03, 2015, 14:45:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

Electro-Guard

Niestety na moduł można zalogować się jedynie na haśle fabrycznym 5555, już po zmianie go na inne otrzymujemy komunikat "błędne dane logowania"  czy jakoś tak,  nawet przy dodaniu użytkownika z uprawnieniami do logowanie przez IP takowego dostępu nie mamy.
Czy może ja coś pominąłem albo nie zrozumiałem?
Wersja 1.1 ap-ip
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9

RobertH

Taki komunikat jest zwracany dla błędnego hasła, braku uprawnień hasła lub błędnego klucza TCP/IP.
Nasze demo ma oprócz kodu głównego (5555) także wprowadzone i wszystkie działają.
strefa1: 1111
strefa2: 2222
strefa3: 3333
strefa4: 4444
Demo AP-IP
Hasło aplikacji TCP/IP (16 znaków):1234567890123456

Electro-Guard

Gdzie więc robię błąd?
Działa mi jeśli przywrócę fabryczne kody, po zmianie hasła już nie, przecież użytkownik jest ten sam, więc uprawnienia ma, klucza TCP/IP nie zmieniam.
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9

RobertH

AP-IP jest obsługiwany od wersji: OptimaGSM v1.9, TPR-xx_OptimaGSM v1.3, OptimaGSM Manager 1.6.
Jeżeli system jest aktualizowany ze starszej wersji to należy dokonać nowej identyfikacji sprzętowej i skonfigurować cały system aktualnym programem.
Uprawniania kodów dla dostępu IP są generowane tylko w tych  wersjach (poprzednie uprawnienia dostępu poprzez SMS nie są tożsame).

sebico

#4
U mnie jest dokładnie ten sam błąd, co ciekawe po zmianie hasła na np. 3333 działa, ale już np. przy 1978 mam błąd logowania.
I mam jeszcze pytanie czy można zdalnie włączyć tryb serwisowy? (chodzi o możliwość zdalnego programowania przez moduł ap-ip)

EDIT
Właśnie przetestowałem dokładniej i wygląda na, że działają tylko kody zawierające takie same cyfry.

glider33

Czy coś się wyjaśniło w tej sprawie ? 
Zastanawiam się nad zakupem modułu AP-IP, ale nauczony problemami z niedopracowanym firmware Optimy mam spore obiekcje czy to dobry pomysł.


RobertH

#6
Witam

Potwierdzony został błąd funkcji szyfrowania hasła użytkownika dla AP-IP.
Rozwiązanie znajduje się w firmware AP-IP 1.2.
AP-IP

Dodatkowo w 1.2 jest dodana sygnalizacja trybu serwisowego (pomarańczowa górna belka) a w OptimaGSM bez panelu dotykowego
(od v1.9 można go także uruchomić za pomocą zworki na złączu X3 /trzecia od lewej pionowa para pinów/).

Demo AP-IP ma także stworzonego użytkownika: 1234.

sebico

Witam

Teraz działa. Dzięki.

Pozdrawiam


Electro-Guard

Wybaczcie zwłokę, ja też już sprawę opanowałem, optimę programowałem najnowszym menegerem i wgrany był najnowszy soft, ale faktycznie obrabiane były stare ustawienia po wgraniu 1.2 do AP-IP / po zaprogramowaniu urządzenia od nowa użytkownicy z hasłem inne niż fabryczne bez problemu się logują.

Spróbuję się jeszcze przyczepić: a może by dostosować ropamDroida do komunikacje przez ap-ip?
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9

RobertH

W przygotowaniu są nowe aplikacje mobilne dla systemów: Android, Windows 10 Mobile, IOS
z połączeniem TCP/Ip i dodatkowymi funkcjami w porównaniu do Webserwera.
RopamDroid będzie tylko aplikacją SMS jak do tej pory.