Blokowanie WYjścia gdy system uzbrojony

Zaczęty przez BK, Styczeń 20, 2020, 11:58:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

BK

Jako, że to mój pierwszy wpis to witam wszystkich!  :D

Czy da się w NeoGSM-IP zablokować całkowicie możliwość sterowania WYjściem gdy system jest uzbrojony?
Chodzi o to, żeby użytkownik niechcący np. nie otworzył sobie wrót w garażu gdy system czuwa.

BK

Jedyne co mi przychodzi do głowy to dać dodatkowy przekaźnik i wysterować go innym wyjściem jako wskaźnik uzbrojenia (czuwania). Przekaźnik ten by odcinał wyjście którym nie powinno się sterować gdy system jest uzbrojony.
Tylko to takie rozwiązanie z cyklu oszukiwania centrali.

Przydałoby się coś takiego zrobić w warstwie logicznej a nie fizycznej.

robertm

#2
Można w logicprocessor utworzyć taki warunek. Zachęcam do kożystania z DiagramEditor
Przykład w załączniku.

BK

Bardzo dziękuję za wskazanie jak to można rozwiązać.
Czy tym sposobem zablokuję też możliwość sterowania przez SMS?

robertm

To osobna sprawa, jeżeli wyjście jest ustawione jako sterowanie z Logicprocessor to całość sterowania wyjściem musi być wykonana w logice.
Zachęcam do zapoznania się z przykładowymi notami aplikacyjnymi w dziale "Pomoc techniczna"

BK

Nie widzę w DiagramEditor możliwości sterowania przez SMS. Jest tylko opcja wysyłania SMS przez centralę.

Mogę prosić o pokazanie diagramu z następującym scenariuszem:
Zakładamy, że wyjście o4 steruje bramą (impuls 1 sekunda).
1. Możliwość sterowania lokalnie bramą z TPR (może być niezależnie od stanu czuwania).
2. Możliwość sterowania z aplikacji ale TYLKO, gdy strefa 1 jest rozbrojona.
3. Możliwość sterowania SMS, ale TYLKO, gdy strefa 1 jest rozbrojona.

Jak to zrobić?

robertm

Nie ma ekstra zdarzenia w LP - sterowanie z SMS, należy wykryć sterowanie z innego źródła niż LP poprzez zbocze narastające wyjścia.
Przykłady znajdują się w notach aplikacyjny na naszej stronie w dziale "pomoc techniczna"
Zachęcam tez do zapoznania się z bloczkiem "lsw"