Działanie systemu Aero w OptimaGSM

Zaczęty przez HM, Grudzień 31, 2019, 13:46:57

Poprzedni wątek - Następny wątek

HM

Witam

Mam mały problem z poprawnością współpracy kontrolera Aero z centralą Optima GSM. Centrala zachowuje się co najmniej dziwnie. Mam problem z czujką Aero, która wprost pożera baterię, pokazuje za niskie napięcie baterii, nie da się na niej ustawić innej czułości niż fabryczna. Po zmianie czułości na inna niż fabrycznie ustawiona zapala się w czujce czerwona dioda i nie gaśnie do czasu wyjęcia baterii z czujki.
Kontroler nie raportuje poprawnie stanu czujki do centrali. Komunikacja działo, bo można włączyć walk test. Można również zaprogramować czujkę. Ale wyjęcie po wyjęciu baterii z czujki centrala nadal twierdzi, że ma połączenie z czujką. Dopiero ponowne wyszukanie zainstalowanych modułów zmienia ten stan.

Czy system Aero zapewnia poprawne działanie alarmu?


Konstrukcja czujki Aero to pomyłka. Montaż płytki drukowanej przy pomocy malej śrubki do zamontowanej na ścianie centralki wymaga dużego samozaparcie i szczęścia, aby nie zgubić śrubki, bo producent źle zaprojektował otwór pod mocowanie w płytce drukowanej i trzeba śrubkę mocującą wykręcić całkowicie z obudowy zamiast ją tylko poluzować i wysunąć płytkę drukowaną.
Moją intencją nie jest doradzanie jak projektować urządzenia bo po moich wypowiedziach widać całkowity brak znajomości sztuki

HM

Uzupełniając

Czy to normalne, że centrala optima zgłasza błąd związany z brakiem komunikacji na panelu TPR a nie zgłasza błędu za pomocą SMS STAN?
Moją intencją nie jest doradzanie jak projektować urządzenia bo po moich wypowiedziach widać całkowity brak znajomości sztuki

RobertH

Podejrzana czujka do sprawdzenia w serwisie.