Czujka jako Blokująca grupę wejść 1 + Czuwanie Nocne

Zaczęty przez wojtek06061989, Grudzień 21, 2019, 00:04:03

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek06061989

Witam,

Czy można tak skonfigurować czujkę, aby w czuwaniu nocnym blokowała grupę wejść, natomiast w czuwaniu pełnym zgłaszała naruszenie? (może w czuwaniu pełnym też blokować grupę, to bez różnicy pod warunkiem że najpierw zgłosi naruszenie)

Jaki jest mój cel, na piętrze na korytarzu mam czujkę ruchu jako nocną (można z sypialni spacerować do łazienki) chciałbym, aby w czuwaniu nocnym blokowała wybrane wejścia na parterze na zadany czas, aby np zejście do kuchni przez dzieci w nocy nie włączyło alarmu (i to wiem jak zrobić).
Natomiast w czuwaniu pełnym chciałbym, aby zgłosiła alarm po wykryciu ruchu, gdyż jest to jedyna czujka na piętrze (brak w sypialniach)
Czy można jakoś to skonfigurować? czy jedyne wyjście to dodatkowa czujka obok istniejącej jako nocna a ta istniejąca jako blokująca wejścia? Ewentualnie czujki w sypialniach ale raczej tego nie planowałem

Proszę o pomoc

robertm

Mam taki pomysł :
Wejście I1 - czujka na korytarzu - czuwająca normalnie
Wyjście O24 - załączane gdy jest czuwanie nocne i równocześnie naruszone wejście korytarz I1
Wejście I2 - załączane przez wyjście O24 - i służy tylko do blokowania grupy wejść w czuwaniu nocnym po naruszeniu I1.

W załączniku zrzuty z koncepcją

wojtek06061989

Dziękuję bardzo!! O to mi chodziło  ;)

Czy mogę przy okazji prosić o pomoc w stworzeniu diagramu dla czujek zalania I19-I24 wyłączających pompę  O6,
Nie chce mi to poprawnie działać, pompa włącza się ponownie po zaniku sygnału z czujki zalania a chciałbym aby była wyłączona aż do ręcznego włączenia.

P.S w jaki sposób do LP można dodać drugi skrypt? Czy wszystkie działania muszą znajdować się w jednym skrypcie?

Wiem że może laickie pytania ale mam 0 doświadczenia z LP i Diagram Editor.

robertm

Piszemy cały czas jeden skrypt.

Leżeli chodzi o DiagramEdytor dodajemy po prostu kolejne bloczki
W załączniku propozycja
O20 - wyjście wyłączające pompę
O8 - wyjcie resetujące - można sterować np. z paneli dotykowych czy aplikacji mobilnych