Centralka Optima - sterowanie za pomocą aplikacji RopamOptima

Zaczęty przez sspiritt, Czerwiec 28, 2019, 14:09:20

Poprzedni wątek - Następny wątek

sspiritt

Cześć,

Posiadam od jakiegoś czasu centralkę Ropam Optima, lecz nie mam modułu AP-IP, a mimo to chciałbym korzystać z aplikacji mobilnej RopamOptima.
Czy jest taka możliwość?  Komunikacja po GPRSie korzystając z usługi RopamBridge?

I drugie pytanie, jeśli na pierwsze będzie pozytywna odpowiedź:
Gdzie wykupić dostęp do usługi RopamBridge? Jakiś link proszę.

Pzdr,

nikersik

Bez modułu AP-IP nie będzie działać. RopamBridge potrzebny jest używania aplikacji poza twoją siecią lokalną poza domem jeśli twój internet nie ma publicznego IP. Jeśli masz IP publiczne(zewnętrzne) i przekierujesz port na swoim routerze to RopamBridge nie jest potrzebne ale i tak musisz mieć moduł AP-IP. To on łączy centralę z twoją siecią LAN/WiFi w domu.

Seppik

Dzień Dobry

Posiadam moduł AP-IP i wykupiłem ropam bridge. Loguję się bez problemu ale żona ze swojego smartfona niestety już nie. Gdzieś widziałem zapis że może być podłączony tylko jeden użytkownik. I teraz:
1. Czy jak się wyloguję to drugi użytkownik się zaloguje ? to akurat mogę sprawdzić ale nie w tej chwili :)
2. Czy drugi użytkownik również potrzebuje wykupienia ropam bridge ?

robertm

Centralą OptimaGSM sterować mobilnie równocześnie może:
- do ośmiu użytkowników w sieci lokalnej lub gdy mamy stały adres IP i przekierowanie portów
- jeden dodatkowy użytkownik poprzez RopamBridge

Licencja na RopamBridge przypisana jest do użytkownika danego systemu operacyjnego a nie do centrali.
Jeżeli ma Pan wykupioną licencje to będzie działać nawet na kilku telefonach czy tabletach i z wieloma centralami. Jednak na wszystkich tych urządzeniach mobilnych musi być dodane konto na które została aktywowana licencja.




poppysmic

Dzien dobry,
Centrala Multi GSM2 mozna sterowac poprzez aplikacje i ropam bridge bez zewnetrznego Internetu, a jedynie z karty przez 2G, czym spowodowane jest ograniczenie, aby moc to samo zrobic na Optimie ?

robertm

W OptimieGSM to ograniczenie spowodowane jest konstrukcją i projektem tej centrali.
Nowsze centrale serii NeoGSM-IP również współpracują z aplikacjami mobilnymi poprzez 2G (GPRS.)

dydyrydy

Dzień dobry. Dołączę się do tematu gdyż interesuje mnie kwestia sterowania przez aplikację RopamOptima. Mam centralę Optima i od niedawna stały zewnętrzny IP. Mogę prosić o info od czego zacząć? Tzn jak podłączyć centralę z moim ruterem. Domyślam sie, że bezprzewodowo?

robertm

Do centrali OptimaGSM należy dodać moduł komunikacji TCP/IP - AP-IP w celu podłączenia do internetu.
https://ropam.com.pl/product/ap-ip/

przykład ustawień strony 23-26
https://ropam.com.pl/wp-content/uploads/2018/04/an_optimagsm_szybki_start.pdf

Seppik

Dzień Dobry

Posiadam smartfona z androidem i zainstalowaną aplikację RopamOptima. Zauważyłem jednokierunkowy brak komunikacji z aplikacją.
Po rozbrojeniu systemu z manipulatora otrzymuję powiadomienie sms o alarmie wyłączonym. Niestety po zalogowaniu do aplikacji wyświetla się czerwona ikona uzbrojonego systemu. Myślałem że to opóźnienie ale odczekałem 1h i więcej. Niestety stan się nie zmienia. Dopiero po rozbrojeniu z aplikacji znika czerwona ikona.

Przy wyjściu jest prawidłowo. Załączam alarm manipulatorem, otrzymuję komunikat sms i sprawdzam w aplikacji -jest czerwona ikona.

RobertH

Panel dotykowy i aplikacja może sterować innymi strefami.
Pewnie panel ma przydzieloną jedna strefę a app wszystkie  cztery.
Do weryfikacji ustawienia centrali i app.