Centrala neogsm ps a czujka dymu satel.

Zaczęty przez szeldon, Październik 18, 2017, 20:13:25

Poprzedni wątek - Następny wątek

szeldon

Witam, przesyłam zdjęcia schematu podłączenia czujki dymu satel. Proszę o sprawdzenie poprawności podłączenia i ewentualnie sugestie jak ustawić poprawnie w programie czujkę dymową.
1 – masa zasilania;
2 i 3 – wyjście alarmowe
4 – wejście zasilania +12 V DC;
5 – zacisk dodatkowy.

RobertH

Proponuję skonfigurować czujkę jako 2EOL/NC i podłączyć pod wejście Ix skonfigurowane jako 2EOL/NC, 24h.
(rysunek 3, zaciski na naszej centrali AUX l GND l Ix l GND)

szeldon

Witam,dziekuję za zainteresowanie. Jeśli chodzi o rysunek 3 -to ze schemau z instrukcji czujnika dymu?

wojtek06061989

Witam
Kupiłem czujki TSD-1 i chcę skonfigurować jako 2EOL i typ wejścia 12. Dymowa, zasilić z wyjścia centrali O8 skonfigurowanego jako NC, działanie BI z zaznaczoną opcją zasilanie czujki dymu
Czy taka konfiguracja będzie poprawna?
Czy w tej sytuacji czujka powinna być skonfigurowana jako: z funkcją pamięci alarmu czy bez pamięci alarmu wydaje mi się że powinno to być bez pamięci alarmu

Myślę że dzięki takiej konfiguracji uniknę fałszywych alarmów
Proszę o pomoc w tej kwestii

szeldon

#4
Zasilić powinieneś z aux i gnd jak zwykłą czujkę.  Resztę pod wejście w alarmie.

jackii

@wojtek06061989: IMHO włączenie pamięci alarmu nie ma tu znaczenia. Wszak po 30 sekundach i tak pamięć zostanie skasowana przy restarcie czujki. Dopiero wówczas jej ustawienie ma wpływ na działanie alarmu, to już jest zależne od efektu, który chcesz uzyskać. Samo podłączenie jest jak najbardziej prawidłowe, ponieważ wymaga wzbudzenia czujki przez kilkadziesiąt sekund. Tylko, że w takiej sytuacji czujka nie zareaguje na papierosy, co niedawno wykazał mi klient ;-)
BTW, szkoda, iż w centralach Ropam nie ma alarmu pożarowego z czujek, jak to ma konkurencja...