OtimaGSM-PS + osobne zasilanie modułów EXP-I8 przez PSR-ECO-5012-RN

Zaczęty przez sqmir, Kwiecień 13, 2020, 17:01:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

sqmir

Dzień dobry,

Zakupiłem zestaw Ropam -OptimaGSMPS wraz z zasilaczem PSR-ECO-5012-RN.
Wiem, potrzebny zasilacz 16-18V AC (trafo) do centrali.
Ale mam pytanie - będę montował 2 expandery na jednej magistrali - Wejść i Wyjść.

Czy jest możliwość zasilenia Expander'ów z osobnego zasilacza tak aby nie obciążać zasilacza Centrali?
Chodzi mi o złącze AB, +KB ?

Ewentualnie z racji tego że Expandery będą montowane w innych lokalizacjach, to może zasilanie lokalne Expanderów?



robertm

Lepszym rozwiązanie było by zakupienie centrali bez wbudowanego zasilacza i zasilenie całości z PSR-ECO-5012-RN
Można również osobno zasilić same ekspandery, proszę pamiętać o połączeniu GND centrali zasilacza i ekspanderów !
Najnowsze ekspandery EXP-I8-RN HV1.4 maja gniazdo do zasilania lokalnego poprzez zasilacz PSR-ECO-2012


sqmir

Dziękuję za szybką odpowiedź.
Niestety, mam to co mam i już nie zmienię, nie pomyślałem kiedy robiłem zakup.

Lokalne zasilenie - w moim przypadku chciałem zasilić 2 expandery z jednego zasilacza, a więc do centrali tylko przewody AB a pomiędzy Exanderami GND, +KB, AB.

Tutaj musialbym wykorzystać jedną pare w skretce i zrobić odejscie z zasilacza centrali - tylko to znów pytanie,
w przypadku centrali -PS - zasilam juą z trafo 18V AC - więc skąd wziąć GND z centrali aby podłączyć z GND Expanderów?



sqmir

Już znam odpowiedz, po prostu spojrzałem na centralę, nie było pytania.