Abonament czy Prepaid OptimaGSM

Zaczęty przez Pablo_klb, Marzec 31, 2017, 10:14:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pablo_klb

Witam,

Muszę zdecydować się co z kartą do OptimyGSM

Zestaw centrala, jeden manipulator i Sterownik RF-4C z pilotami

Zdecydowałem się na T-mobile bo mam ich 2 BTSy w zasięgu oraz abonament (net i telefon)

Tylko podpowiedzcie mi czy wziąć abonament czy kartę:

1. Abonament 19 zł/mc (sms/minuty bez limitu i 4GB netu)
2. Karta Rok ważności konta, 1 zł dziennie (za minuty i sms bez limitu + 300 MB) ale tylko jeśli korzystam...
- czyli jeśli centrala do mnie nie napisze albo nie zadzwoni to nic nie płacę za dany dzień.

Pytam bo nie wiem jak najrozsądniej wykorzystać centralę.

Wiem, że może mnie informować praktycznie o wszystkim łącznie z np. codziennym sprawdzeniem systemu, pytanie czy to wykorzystujecie. Bo mogę ją zaprogramować tak by kontaktowała się ze mną np. tylko w momencie Alarmu.

Druga sprawa czy centrala korzysta z internetu poprzez kartę GSM, np pobiera jakieś aktualizację itd... nie doszedłem jeszcze do tego momentu, bo nie mam karty. Nie mam komunikacji WiFi w centrali i na razie mieć nie będę. Więc czy centrala w tak prostej konfiguracji potrzebuje dostęp do danych internetowych z karty.

Electro-Guard

ad.1. Kolego, system jest twój i to ty musisz zdecydować w jaki sposób i o czym będziesz informowany, więc sam też musisz przeanalizować i zdecydować czy zastosujesz pre-paid czy abonament.

Proponuję też poczytać inne wątki - dotyczące sieci play - tam panowie Roberci wypowiadają się dość jasno na temat tego operatora.


ad.2. Optima może wykorzystywać dane pakietowe przez GSM do wysyłania e-mail, aktualizacji dokonujesz sam z poziomu komputera.
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9

stopi

stary temat ale może komuś się przyda.
Polecam sieć virgin i taryfę #FREEMIUM.
kartę można za darmo zamówić na stronie jest na niej 5 zł. Potem włączyć ww ofertę i mamy co miesiąc 30 minut, 30 sms i 300MB. Jak dla mnie to praktycznie do alarmu wystarcza. Ustawiłem sobie tylko sms na rozbrojenie i tylko kilka sms-ów w miesiącu mam płatnych po 9 groszy. Chyba taniej się nie da. Można też włączyć np 100 smsów za chyba 3 zł/miesiąc ale to już wychodzi w moim przypadku drożej ;)

labeo

Chyba nie ma sensu tworzyć nowego wątku: chcę wybrać operatora dla mojego NEOGSM - raczej prepaid. Na razie, z tego co wyczytałem, play się nie nadaje (w sumie szkoda bo mam u nich wszystkie numery i zasięg koło mnie jest wielce ok), czy są jeszcze jacyś nie polecani operatorzy? A jakich polecacie? A może oprócz Playa to wszystko jedno?

hudy

Ja mam virgin mobile na kartę taryfa mini 3. Za 3zł misięcznie mam 30 sms, 30 minut i 300mb internetu. Smsów mi brakuje więc dokupuje odrazu 300 za 3zł. Także 6zł miesięcznie. Są też inne taryfy. Konto ważne rok. U mnie działa bez zarzutu.

mor

#5
Play na kartę odNOWA, ważność konta bez limitu, smsy i rozmowy do Play za darmo, raz w miesiącu ustawiany wysłanie smsa do innej sieci, koszt na rok=3,6 zł.