Panel TPR 4B (przekaźnik pyka a nie załącza bramy garażowej) ??

Zaczęty przez MOTYL, Maj 31, 2021, 10:53:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

MOTYL

Witam ! Proszę o pomoc ,podpowiedzi czy coś źle robię ? Jak w tytule tematu centrala Ropam Optima-PS po podłączeniu do panela TPR 4B  przewodów od bramy garażowej w wyjscia w panelu oznaczone  "c"  i drugi styk "no" po wciśnięciu przekaznika na panelu słychać pstrykniecie ale nie załącza bramy ... zmieniałem  nawet czas przekaźnika na 3 sekundy i nic nie dało.Czy coś dodatkowo trzeba ustawić w programie ?
Bo podłaczając bramę w panelu w centrali NEO GSM PS
nie miałem takiego problemu poprostu podłaczylem i działało a tu nie działa  czy cos źle robię ? czy uszkodzony przekaźnik w panelu.
Proszę o podpowiedź.

MOTYL

Dodam jeszcze że zauważyłem w programie Optima manager w zakladce panel w edycji ikon jak wybiorę ikonę tego przekaźnika w panelu jest opcja zmiany ustawienia wyjścia proszę wiec o podpowiedź jak ma być ustawione by przekaźnik w palenu załaczał styk "c" i "no" proszę o podpowiedź.
Pozdrawiam Mariusz.

robertm

Przekaźnik można łatwo sprawdzić np. multimetrem czy działa poprawnie.
Proszę również sprawdzić poprawność podłączenia do automatu bramowego.

MOTYL

Dziękuję za zainteresowanie się moim problemem Panie Robercie , oczywiście prawidłowość połączenia bramy garażowej sprawdzałem bo po fizycznym zetknięciu żył mechanizm bramy zamyka się i otwiera zaś jak podłącze pod panel nie reaguje a przekaznik pyka
nie sprawdzałem multimetrem jeszcze ale zrobię to jak tylko będę na budowie.
mam jeszcze tylko pytanie do Pana. Bo rozumiem  ze styki w panelu TPR 4B  "c"  "no" "nc"  są załączane przez przekaznik poprzez ikonę  na panelu
więc w jakim celu jest opcja ustawienia wyjścia wejścia w owej ikonie ? (załączam obrazek)  czy przy takich ustawieniach jak na zdjęciu powinien panel załączać mi tą bramę garażową ?
z góry dziękuję za odpowiedz.
pozdrawiam Mariusz.

robertm

Tak, to prawidłowa ikonka, jak słychać przekaźnik to też raczej działa.
Ustawienia dla tej ikony nie mają znaczenia - służy tylko do sterowania wewnętrznym przekaźnikiem.
Być może czas załączenia jest za krótki dla bramy, czas ten ustawia się na panelu w menu użytkownika.