Centrala nie widzi apm aero

Zaczęty przez hudy, Luty 13, 2020, 23:05:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

hudy

Witam. Podłączyłem dziś zakupiony Apm Aero. Kontroler został podłączony za pomocą skrętki do gniazd A-A, B-B, GND-GND, +KB - +12V w centralce neogsm ip
Do tych samych gniazd jest podłączony jeszcze panel dotykowy TPR-4. Problem w tym że centralka w ogóle nie widzi Apm. Czy problemem może być uszkodzony Apm czy jest coś źle podłączone?

K@mil

W ogóle jej nie wyszukuje podczas skanowania?
www.AudioBas.pl - Instalacje audio-video :)

hudy

Nie ma właśnie żadnej reakcji. Podpiąłem chyba tak jak powinno być tzn A-A, B-B, Gng-Gnd, +KB - 12V
Nie wiem tylko jak ze zworkami czy mają być założone czy nie?  Może tu jest problem.

wojtek06061989

Zworka tylko przy urządzeniu końcowym, jeżeli są połączone  jedno od drugiego tzn. szeregowo, a jeżeli w gwiazdę czyli i panel i aero podpięte pod centrale to przy obu musi być zworka

hudy

Podpięte w gwiazdę. Przy panelu i przy aero zworka a przy centrali brak  zworki tak?

wojtek06061989


hudy

Okazało się że dwa przewody w skrętce były uszkodzone.
Mam do was jeszcze jedno pytanie. Czy orientujecie się czy do systemu Aero muszę być tylko czujki bezprzewodowe od ropam czy inne też podejdą?

pslewder

Jeszcze informacja dla innych jak podpinamy apm aero to między wejściem A i B w module musi być rezystor 120 Om tzw . rezystor terminujący .
Bez niego nie mogłem dodać czujników bezprzewodowych i chwilkę mi zajęło znalezienie przyczyny

roxe

Cytat: pslewder w Luty 29, 2020, 16:04:10
Jeszcze informacja dla innych jak podpinamy apm aero to między wejściem A i B w module musi być rezystor 120 Om tzw . rezystor terminujący .
Bez niego nie mogłem dodać czujników bezprzewodowych i chwilkę mi zajęło znalezienie przyczyny

że jak? Nie przypominam se, żebym musiał dawać rezystory jakiekolwiek do aero...


skygge

Ale czy funkcji tego rezystora terminującego nie pełni właśnie zworka?

hudy

Panowie a u was czujki aero normalnie działają bo u mnie magnetyczna załącza alarm po ponad minucie od jej naruszenia. Miałem rozbudować alarm o kilka czujek ale nie wiem czy jest sens inwestować jak to ma tak działać

skygge

Cytat: hudy w Marzec 02, 2020, 11:09:35
Panowie a u was czujki aero normalnie działają bo u mnie magnetyczna załącza alarm po ponad minucie od jej naruszenia. Miałem rozbudować alarm o kilka czujek ale nie wiem czy jest sens inwestować jak to ma tak działać

Ostatnio dodałem do systemu jedną czujkę Aero, taką zwykłą Smart Pir. Czy działa? W trybie walk test działa, a przy uzbrojonym alarmie jej nie sprawdzałem bo ustawiłem ją jako zwykłą a nie opóźnioną a centrala podłączona jest do monitoringu agencji ochrony i nie chcę nadużywać ich "uprzejmości" :)
Co mogę o niej powiedzieć, to tylko tyle, że nie wiadomo gdzie można do niej dokupić uchwyt na ścianę - nigdzie go nie umiałem namierzyć, całe szczęście przy pomocy nożyka do tapet udało się dopasować ten z DSC LC-100. Jakość obudowy porównując do LC-100 też szału nie robi....

hudy

U mnie czujka magnetyczna nie działa tak jak powinna. Wysłałem ją do serwisu, może coś poradzą na mój problem. Czujka w walk test działała prawidłowo jednak gdy system jest zazbrojony to wzbudza alarm dopiero po kilkudziesięciu sekundach od otwarcia okna a po zamknięciu okna zajmowało jej ponad minutę by wróciła do normalnego stanu. Co ciekawe działa tak tylko gdy jest założona obudowa i jest wciśnięty tamper obudowy. Gdy tamper jest naruszony czujka reaguje natychmiast na otwarcie czy zamknięcie okna.

Slav

Podepnę się pod temat, mam pytanie też w temacie apm aero...
W instrukcji jest napisane AP-Aero:
"...w systemach NeoGSM może pracować kontroler Aero (8 urządzeń) lub ekspander lokalny EXP-I8,..."
1. Czy oznacza to iż po podłączeniu apm aero po magistrali RopamNET dodatkowy EKSPANDER EXP-I8 wpięty do płyty na X2 NeoGSM-IP nie będzie działać?
2. AP-Aero kontroler współpracuje z pilotami w paśmie 868 MHz, czy będzie w takim razie kompatybilny z pilotami innych firm jak: HSE 4 BS z hormann który pracuje na 868 MHz?

hudy

W neogsmip działa jednocześnie i expander i aero.