neogsm-ip-64 - sterowanie roletami - instalacja

Zaczęty przez be_free, Maj 15, 2020, 14:45:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

be_free

Dzień Dobry,

Jestem na etapie montażu instalacji elektrycznej w ramach której chciałem przygotować się na alarm z funkcją inteligentnego domu opartego na centralce alarmowej.

Wydaje się, że optymalne będzie zamontowanie ropam neogsm-ip-64.

Na tym etapie decyduje się sposób podłączenia kabli pod żaluzje zewnętrzne. Kabel, który jest poprowadzony obecnie to 5 x 1,5 mm^2 od przycisku centralnego co każdego kolejnego, aż do ostatniego.

I teraz powstanie pytanie - wcześniej zakładałem sterowanie wifi a tutaj widzę że ropam do końca tego nie wspiera. Jaki kabel i w jakiej topologii powinienem dodatkowo położyć skrętka komputerowa jako gwiazda ?

Chciałbym aby system był zintegrowany i nie posiadać 10 różnych aplikacji.

Z góry dziękuję za pomoc.

tomek1987

Cześć , jeśli chcesz zastosować sterowniki SROL to potrzebujesz do każdego sterownika zasilanie i dwie żyły sterujące. Wiec , albo doprowadzasz do każdej puszki przewód alarmowy z centrali, ewentualnie łaczysz szeregowo wszystkie puszki wielożyłowym przewodem i z jednej z puszek doprowadzasz do centrali, wtedy musisz przetrasować kolejne wolne żyły do nastepnych puszek. Wydaje mi sie , że lepiej zrobic to w gwiazdę, ale obie opcje zdadza egzamin.

RobertH

Do wyboru
- SROL-S: do tego wymagane przy przycisku (puszka): zasilanie 230VAC i 2 żyły z centrali ( i jedno wyjście centrali) tj. na UTP można podłączyć do 7 sterowników SROL-S,
- EXP-SROL8-RN: sterownik centralny do rozdzielni, wymagane okablowanie centralne 6x1,5 (dla silnika i przycisków) oraz UTP miedzy centrala a rozdzielnią (magistrala).

Przy czym EXP-SROL8-RN ma status rolety w aplikacji i panelu tj. xx% otwarcia.

be_free

Dziękuję,

Czy w Srol steruje góra, dół,stop dla poszczególnych rolet oraz grupowo a różnica jest taka, że nie będę wiedział w jakiej pozycji jest żaluzja ?

Mam dwa problemy :
- położony już kabel zasilający z żaluzji do żaluzji - na ten moment nie jest położony kabel sterowniczy z żaluzji do przycisku ( 4 x 0,75 ),
- mam 11 żaluzji a srol obsługuje 10 , EXP-SROL8-RN 8 sztuk,


RobertH

#4
SROL-S może być tyle ile modułów roletowych w danej centrali tj. 16 lub 32, kazdy SROL-S potrzebuje jedno wyjście tranzystorowe.
A NeoGSM-IP-64  obsługuje 4x EXP-SROL8-RN tj. 32 moduły roletowe magistralowe (i w przyszłości bezprzewodowe).