RopamDroid dla tabletów

Zaczęty przez sarnas, Marzec 13, 2015, 14:33:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

Marek

Czyli push nie będzie dostępne bez ropambridge? Chodzi mi o przypadek gdy optima ma możliwość publicznego IP i ustawione jest przekierowanie portów na optimę (ropambridge nieaktywny).

Electro-Guard

Czyli kolego glider, zapłacisz za "krzyczącą" aplikację.
Do mnie optima dzwoni więc aż tak tego nie potrzebuję.
Serwer producenta to wygodne rozwiązanie, nie trzeba przekierowywać portów, ale płatna usługa nie jest nam na rękę, niby koszt jest niewielki, ale pozostałe używane przeze mnie aplikacje korzystają z darmowych serwerów: Satel, BCS, Tech.
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9

RobertH

Powiązanie powiadomień 'push' z RopamBridge wynika z tematów technicznych.

Nawet dla aplikacji z powiadomieniami 'push' nie zaszkodzi (a nawet jest zalecane) powiadomienie CLIP lub CLIP+SMS/CLIP+SMS+e-mail
bo sygnał dotrze całkowicie inna drogą, tzw. dwutorowość powiadomienia: GSM + internet (i trzy typy 'powiadomień').

To czy klient otworzy aplikację po otrzymaniu  'push' czy 'CLIP'  nie ma znaczenia, efekt jest taki sam: weryfikacja.
A wątpie czy 'push' w czasie 'ciszy nocnej' będzie w stanie obudzić użytkownika.








glider33

Cytat: Electro-Guard w Sierpień 17, 2016, 09:44:15
Czyli kolego glider, zapłacisz za "krzyczącą" aplikację.
Do mnie optima dzwoni więc aż tak tego nie potrzebuję.
Pewnie zapłacę bo dla mnie dodatkowy kanał powiadomienia to większe bezpieczeństwo. Owszem dzwoni, ale przecież sygnał GSM można dość łatwo zakłócić, a internet po kablu to już raczej grubsza sprawa.

Electro-Guard

Słusznie piszecie, ja właśnie jestem informowany clip+sms+@, więc czy to push zrobi "plum plum" czy inna wiadomość - efekt jest ten sam.
To tylko mój osobisty przypadek a każdy klient i tak będzie sam o tym decydował.
Ogólnie cały system godny polecania.
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9

Marek

Wiadomo już kiedy będą powiadomienia push?