Jedna czujka, dwa tryby pracy

Zaczęty przez hudy, Luty 18, 2020, 00:11:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

hudy

Witam. Centralka neogsm ip. Posiadam czujkę magnetyczną na bramie garażowej. Jest ona ustawiona jako informacyjna. Czy jest możliwość ustawienia tak czujniki że gdy system jest rozbrojony to działa ona jako informacyjna a gdy system jest zazbrojony to wzbudza alarm?

RobertH

Wejście dziala wg zaprogramowanego typu przy czym typowe linie alarmowe jak system nie czuwa można wykorzystać do logiki.
Taka zależność to jeden przekaźnik OneShot ( trigger=Ix, reset=czuwanie strefyi powiadomienia z wyjścia sterowanego tym przekaźnikiem.

damian6611985

Witam. Mam ten sam problem. Nie rozumiem jak ustawić czujkę aby wyzwalała alarm podczas czuwania. Ale bez czuwania systemu wysyłała SMS.
Proszę o poradę.

RobertH

Cytat: RobertH w Luty 18, 2020, 08:01:14
Wejście dziala wg zaprogramowanego typu przy czym typowe linie alarmowe jak system nie czuwa można wykorzystać do logiki.
Taka zależność to jeden przekaźnik OneShot ( trigger=Ix, reset=czuwanie strefyi powiadomienia z wyjścia sterowanego tym przekaźnikiem.
linia zwykła (alarmowa) + logika

damian6611985

Linia zwykła rozumiem. Ale logika? Tzn jakieś ustawienia specjalne?

damian6611985

Rozumiem że zakładka logic processor w programie. Ale nie bardzo mogę się zorientować jak tam ustawić schemat działania wejścia.

damian6611985

Witam. Działa pięknie. Dziękuję za pomoc. :D

damian6611985

Witam ponownie. Mam jeszcze jeden problem z płyta neogsm ps. Od kilku dni przestały mi reagować wejścia 3 oraz 9. Non stop pokazuje jakiś opór mimo że nic nie jest do nich podłączone. Nawet po podłączeniu wejścia pod ,gnd, brak reakcji. No może lekko zmienia się wartość oporu. Próbowałem NC NO itd. bez zmian. Czy to może uszkodziła sie płyta? Foto w załączniku.

damian6611985

Cytat: damian6611985 w Czerwiec 29, 2021, 21:51:44
Witam ponownie. Mam jeszcze jeden problem z płyta neogsm ps. Od kilku dni przestały mi reagować wejścia 3 oraz 9. Non stop pokazuje jakiś opór mimo że nic nie jest do nich podłączone. Nawet po podłączeniu wejścia pod ,gnd, brak reakcji. No może lekko zmienia się wartość oporu. Próbowałem NC NO itd. bez zmian. Czy to może uszkodziła sie płyta? Foto w załączniku.

RobertH

Przetestować wejścia podłączając rezystor 1k1 i ustawić jako 2EOL/NC. (odłączając wszystkie inne)
Ma być 1,1 i 'zielone'.
Jak jest inaczej uszkodzone wejścia a jak jest dobrze to pewnie coś nie tak na przewodach, podłączeniach.
(np. na wejścia 'wchodzi' +12V).

damian6611985