Naruszenie wszystkich wejsc przy załączeniu sie syreny.

Zaczęty przez iluzjon, Kwiecień 04, 2014, 14:16:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

iluzjon

Mam taki problem, a mianowicie po naruszeniu wejscia podczas czuwania załancza sie syrena alarmowa i prawidłowo ale zaraz potem przychodza smsy o naruszeniu pozostałych wejść. Mam Podłaczonych 8 czujek . Centrala to neo-ps. Zasilanie syreny jest razem z czujkami pod AUX a sterowanie syrena z wyjscia O3 przez przekaźnik.
Dlaczego tak sie dzieje ? czyżby syrena pobierała za dużo prądu i czujki zostaja odciete od zasilania i dlatego sie włanczaja czy jest jakas inna przyczyna?

RobertH

#1
Witam

Proszę sprawdzić pamięć zdarzeń systemu, dokonać pomiaru prądu na wyjściu AUX, dokonać bilansu prądów.  Prawdopodobnie następuje przeciążenie AUX i czujki sygnalizują alarm bez zasilania.
Jeżeli w systemie jest wolne O1 lub O2 to proszę ustawić polaryzacja \'NC\' i pozostawić puste \'załączane przez\' w ten sposób otrzyma Pan wyjście zasilania o parametrach jak AUX do zasilenia syreny.

iluzjon

Witam. No własnie O1 i O2 mam zajęte na sterowanie zaworami do wody. Ate wejscia sa naruszane po uruchomieniu syreny przez ok 3 sek i wszystko wraca do normy nawet jak syrena działa.
A czy mogę zasilanie syreny dac bezpośrednio pod akumulator a tylko sterowanie nia poprzez przekaźnik z wyjścia np. O3?

RobertH

Nie można bezpośrednio pobierać zasilania z +BAT.
Ponadto jak już pisałem jak wygląda bilans prądowy obciążenia centrali?
Podejrzewam, że zawory mają pobór min. 1A więc dla krytycznej sytuacji: rozładowany akumulator, system w stanie alarmu i aktywne O1 i O2 (zawory) to zasilacz centrali zostanie całkowicie przeciążony.
Dla wszystkich wyjść: O1, O2, AUX, +KB ma Pan do dyspozycji 1,2 A ciągłego poboru !
Zawory powinny mieć niezależny zasilacz wg wymagań i sterowanie z centrali powinno być z wyjść OC np. poprzez IPS-4 przekaźnik 4 kanałowy.

iluzjon

A wiec tak wyglada bilans pradow:
Czujki 8 x 11.3 mA
Czujka dymu 30mA
Czujnik zalania 15 mA
Syrena optyka+akustyka 270 mA
Zawory pomijam bo one pobieraja tylko prad podczas pracy kiedy dojdzie do zalania a wiec nie pobieraja pradu w stanie spoczynku. Tak wiec raczej nie ma przeciazenia. A wejscia sa naruszane tylko przez ok 2s. Po zalaczeniu sie alarmu akustycznego sam alarm optyczny nie powoduje naruszenia wszystkich wejsc. Czujki mam podlaczone w konfiguracji Eol. Do jednego wejscia mam tez podlaczony kontaktron od drzwi wejsciowych i tën podczas zalaczenia syreny nie wykazuje zmiany stanu. Dzieje sie to tylko z czujkami.

RobertH

Proszę Pana to są dane z kart katalogowych.
Jaki jest zmierzony prąd przy aktywacji alarmu? Co jest w pamięci zdarzeń?

A co do bilansu prądowego z zaworami to popełnia Pan błąd założenia:
bilans ma obejmować najniższy i najwyższy zakres poboru mocy i we wszystkich stanach ma Pan się mieścić w parametrach granicznych zasilacza.