Autor Wątek: NEO-PS kilka pytań  (Przeczytany 2193 razy)

macieqq

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 2
NEO-PS kilka pytań
« dnia: Marzec 23, 2014, 12:37:31 »
Witam. Zakładam tutaj ten temat, gdyż na maila nie dostaję żadnej odpowiedzi od prawie tygodnia.

Posiadam system NEO-PS oraz 2 panele dotykowe TPR-1 zamontowany kilka lat temu przez pewną nieistniejącą już firmę, w związku z czym nie mam z nimi kontaktu. Mam kilka pytań odnośnie owego alarmu:

1. Co oznacza przycisk na panelu dotykowym oznaczony w instrukcji jako \"sterowanie wyjściem w panelu dotykowym\" (przełącznik ON-OFF w prawym dolnym rogu panelu)?

2. Dlaczego po odłączeniu zasilania panele dotykowe nie działają? Po przeczytaniu instrukcji domyślam się, że powinny one posiadać jakąś baterię (migająca zielona dioda zasilania), a u mnie niestety za każdym razem jak elektrownia odłączy prąd panel robi się czarny, alarm wyje i nic z tym nie mogę zrobić.

3. Gdzie mogę ustawić czas na wyjście/wejście po włączeniu lub przed wyłączeniem czuwania?

4. Czy za pomocą programu Partner GSM (dziś zamówiłem kabel USB-MGSM) będę w stanie ustawić wszystko odnośnie karty SIM? Chodzi mi o listę numerów posiadających uprawnienia itp.?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Mariusz

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 1
NEO-PS kilka pytań
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2014, 16:29:11 »
Witaj.
1. Przycisk ten jest odpowiedzialny za zmianę stanu przekaźnika znajdującego się w panelu dotykowym, może on być używany na przykład do otwierania furtki czy sterowania tym, co podłączysz do tego przekaźnika.
2. Panel jako taki nie ma baterii - zasilany jest z centrali. Centrala powinna mieć akumulator wraz z monitorowanym zasilaczem buforowym. Czyli w razie braku napięcia z sieci centrala automatycznie przełącza się w tryb pracy na baterii (akumulatorze). Nie znam Twojej konfiguracji i trudno mi powiedzieć coś o sposobie podłączenia paneli.
3. Czas wejścia, a także indywidualny czas wejścia dla każdej czujki możesz ustawić w programie PartnerGSM.
4. Za pomocą tego programu można dowolnie konfigurować ustawienia. Można będzie zmienić/ ustawić  numery telefonu dla powiadamiania GSM, a także zmienić uprawnienia do sterowania wyjściami.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2014, 16:30:10 wysłana przez mariobil »

macieqq

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 2
NEO-PS kilka pytań
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 24, 2014, 00:18:16 »
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Dziś sprawdzałem, to centrala faktycznie ma zasilanie bateryjne, gdy prąd jest wyłączony. Panele niestety nie i nie mam pojęcia co jest nie tak. Wychodzi na to, że będę musiał wezwać kogoś, kto się na tych rzeczach zna i mi to zobaczy. Czy w ogóle jest możliwość podłączenia takiego zasilania do paneli poprzez centralę?

Mam jeszcze jedno, a w zasadzie dwa powiązane ze sobą pytania. Chodzi o czujki ruchu (wiem, że nie są one produktami firmy ROPAM, ale może otrzymam odpowiedź). Posiadam 6 czujników Siemens IR 120C oraz jeden czujnik dualny Siemens IRM 120C. Gdy \"zwykłe\" czujki wykryją ruch, lampka na nich pali się na czerwono. Natomist dualna czujka oprócz koloru czerwonego przy wykrytym ruchu, ciąglę miga na żółto/pomarańczowo. Chciałbym dowiedzieć się co oznacza ten kolor lampki.

Czy jest sens trzymania tych czujników, gdy w domu mieszka pies o wadze ~40-45kg? Na stronie producenta można znaleźć informację, że te czujki są do 20kg.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2014, 00:19:12 wysłana przez macieqq »

krzysztof soltysik

 • Newbie
 • *
 • Wiadomości: 6
NEO-PS kilka pytań
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 31, 2014, 23:14:25 »
kolego masz problem sprzęt musi obejrzeć fachowiec ale taki duży pies nie może biegać po domu jak chcesz używać alarmu.Napisz skąd jesteś to pewnie kogoś znajdziesz do pomocy.