termostat na neo gsm

Zaczęty przez krzysztof soltysik, Luty 24, 2014, 19:47:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

krzysztof soltysik

Witam ustawiłem termostat,ma sterować ogrzewaniem użytkownik obecny/nieobecny nie umiem wyłączyć dzwięku przekroczenia temperatury H w tpr użytkownik może tego nie tolerować zbyt długo zwłaszcza w nocy.Propozycja sterowania kotłem jako termostat była z mojej strony przedwczesna ?

RobertH

Sygnalizacja alarmów od progów temp. i wejścia AI jest funkcją programowalną. Patrz ustawienia panel dotykowy.

Ponadto do funkcji \'grzania\' jest dedykowany próg L, wyjście termostat załączy się przy spadku temp. w dół przy temp.<=L a wyłączy się przy temp. >L+histreza np.
L=20C a histereza=1
Grzanie załączy się przy przekroczeniu temp. 20C w dół (20,5C)  a wyłączy się gdy przekroczy 22C (21,5C).

Z powodzeniem taka aplikacja steruje np. ogrzewaniem w mieszkaniu z zastosowaniem napędów termicznych zamiast głowic grzejnikowych.

krzysztof soltysik

#2
termostat mam zrobiony na logic wykorzystuję dwa progi jeden armfull drugi pozostałe stany + kontrola awarii czujnika jakby co, problem że nie widzę tego cyt:Sygnalizacja alarmów od progów temp. i wejścia AI jest funkcją programowalną. Ok.znalazłem szukałem dla poszczególnych czujników a to dotyczy wszystkich,czyli alarmy z pozostałych trzeba będzie realizować inaczej.Dzięki za pomoc.

RobertH

Witam
Tak opcja alarmów dla paneli TPR-xx  od sygnałów analogowych jest globalna w NeoGSM.

krzysztof soltysik

witam rozmawialiśmy dziś na temat czujki dymu w opcji 24 licznikowa niestety nie czuję tego w logic można liczyć na pomoc?Potrzebna jest jeszcze rozpiska pinów czujników