RopamBasic -v2.2.1 problemy z logowaniem

Zaczęty przez Pastura, Kwiecień 29, 2021, 09:53:23

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pastura

Witam. Zakupiłem jakiś rok temu aplikacje RopamBasic do sterowania modułem "BasicGSM-D4M 2"(~zdjęcie załącznik nr 1)w celu załączania pompy głębinowej. Od początku były problemy tzn. aplikacja działała fajnie, ale były problemy ze zrywaniem połączenia (co chwilę musiałem wysyłać sms'a bo w aplikacji był komunikat "Problemy z logowaniem! Urządzenie nie podłączone do Bridge'a. Czy chcesz wysłać SMS aktywujący usługę RopamBridge?"~zdjęcie załącznik nr 2) przez prawdopodobnie słaby zasięg (tak myślałem, bo były zazwyczaj 1 czy 2 kreski zasięgu w aplikacji). No to postanowiłem, że kupię antenę GSM i umieszczę ją na budynku w celu poprawy zasięgu. Po tym zabiegu zasięg skoczył na 3-4 kreski"~zdjęcie załącznik nr 3"i myślałem, że już teraz będzie wszystko dobrze i nie będzie trzeba wysyłać sms'ów...jednak dzieje się to samo jak w przypadku słabego zasięgu. Moje pytanie co robić? Bo to jest irytujące jak chce szybko wyłączyć pompę, a mi wywala komunikat bym wysłał sms'a...Myślę, że raczej jest w aplikacji wszystko chyba dobrze ustawione, dodam jeszcze że wrzuciłem tam kartę Play (z aktywowanym pakietem internetu)ma to jakieś znaczenie w kwestii operatora? Ma ktoś jakieś pomysły w czym tkwi problem i jak to naprawić by nie zrywało tego połączenia?

RobertH

Jeżeli jest ustawione w module aby miał ciągłe połączenie z RopamBridge to jest to problem z GPRS w P4.
Proponuję przetestować Plus, Orange.

Pastura

A mógłby mi Pan powiedzieć gdzie dokładnie się to sprawdza w module, że jest to włączone lub też nie?

RobertH

zakładka 'ustawienia karty SIM' w BasicGSM Manager

Pastura

Połączyłem się z modułem przez kabel USB i klikając na "odczyt ustawień z pamięci modułu" (bo nie mam nigdzie niestety ich zapisanych) wyskakuje komunikat "hasła komunikacji nie są zgodne, odczyt jest niemożliwy!" Co trzeba zrobić to odczytać...?

RobertH

Hasło komunikacji jest zmienione więc bez jego znajomości jest tylko opcją zaprogramowania na nowo.
Zapis jest aktywny