Problem z połączeniem ROPAMBRIDGE

Zaczęty przez tb1308, Styczeń 04, 2021, 09:10:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

tb1308

Czyli  zmienić kartę ? czy coś uruchomić ?

tb1308

Rozmawiałem z operatorem Orange. Internet GPRS JEST URUCHOMIONY. A skoro BasicGsm o tym ID nigdy się nie połączy to co jest przyczyną ?

tb1308


RobertH

wszystko już zostało napisane...dla testu GPRS najłatwiej
- ustawić dla orange 3x internet (APNy)
- zmienić ustawienie łączenia z serwerem dla app
'zawsze po restarcie'
i w online sprawdzić czy jest połączenie z RopamBridge (po restarcie)- jak na obrazku

tb1308

#19
Dziękuję za pomoc Panu Administratorowi. Skoro W miejscu gdzie ma być Połączony z Ropam Bridge - NIC nie mam co powinienem zrobić.
Kupić inną kartę ? Zmienić modem ?


RobertH

BasicGSM można sprawdzić na innej karcie (+ zmiana APNów i po restarcie sprawdzenie połączenia).
Kartę SIM można sprawdzić w telefonie ustawić tylko 2G i APNy (3x internet). YT nie pójdzie ale www powinno się ładować :)

tb1308

Zamiana karty z Orange na Play nic nie dała. Do telefonu włożyłem kartę z Play, i wszystko działało zgodnie z opisem. W końcu kiedy modem połączył się z ROPAMBRIDGE pokazuje się coś takiego.

tb1308

#23
Dzień dobry,

na wstępie chcę podziękować Administratorowi za pomoc. Moduł połączył się z Ropam Bridge, aplikacja w telefonie działa. Pomogła zmiana karty z Orange na Play i zamontowanie anteny GSM na zewnątrz budynku. Mam prośbę czy istnieje możliwość aby ktoś zobaczył czy wszytko podłączyłem w alarmie w odpowiedni sposób. Poniżej dodam schemat swojej instalacji i ustawienia w programie Basic GSM Menager.

P.S z tampera obudowy skrzynki wychodzą dwa kable, wykorzystałem dwa skrajne a trzeci zostawiłem wolny. Dodatkowo z Zasilacz buforowy Ropam PSR-ECO-2012 wychodzą dwa kable czerwono-żółty i również nigdzie ich nie podłączyłem ponieważ nie widziałem gdzie.

tb1308

Ustawienie w programie  Wejścia. Ustawienia dla Zdjęcia, BRAMA , DRZWI, GARAŻ są takie same. Z kolei sabotaż skrzynka i syrena również takie same




tb1308


tb1308

Hallo ? Czy ktoś jest w stanie pomóc ?