Powracające sekundowe sabotaże na różnych wejściach?

Zaczęty przez qwerty2020, Wrzesień 14, 2020, 16:52:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

qwerty2020

Dzień dobry,


Problem pojawia się co kilka dni na różnych liniach 5 linii z 24 wejsc i na dwóch ekspanderach wejść (stare i nowe PCB).
Czujki zamieniane miejscami, konfiguracja wejścia 2EOL/NC czujki bosch blue.
Nie mogę znaleźć zależności pomiędzy występowaniem sabotażu a jego źródłem i mówiąc kolokwialnie -głupieje.
Sabotaże pojawiają się o różnych porach  2-3 razy w tygodniu i zawsze trwają 1 sekundę.
Co jeszcze mogę zrobić i gdzie jeszcze mogę szukać?

Pozdrawiam!

RobertH

Jaki system,?
jakie ekspandery HW ?
I jaka wersja firmware exp-i8-rn?

qwerty2020

OptimaGSM, v3.7 + 2 x expander EXP-I8-RN-D4M  HW1.0/SW1.2 i HW 1.4/ SW2.1

Pozdrawiam

RobertH

Ekspandery maja prawidłowe FW.
Dalsze tematy do sprawdzenia, weryfikacji:
- czujka musi być podłączona do panelu/exp-i8 4-przewodowo lub min. linia DEOL ma być wpięta do Ix i GND panelu/exp-i8
- czułość wejścia min. 500ms-1000ms.
- prawidłowa terminacji magistrali - brak utraty połączeń z panelami/exp

qwerty2020

#4
Dziękuje za odpowiedź.
Każda czujka ma swój przewód kat 5e. i nie występują żadne kombinacje połączeniowe.
Cały system działa ok, a w logach nie widzę niczego niepojącego, prócz braku możliwości połączenia OptimaGSMManager zdalnie przez ropambridge.
Po nawiązaniu połączenia i synchronizacji zrywa połaczenie po około 30s. W logach info "watchdog reset" Za każdym razem.
Aplikacja na IOS działa poprawnie, choć też że tak powiem wywala ją do menu logowania po ok minucie.
Choć tak jak wspomniałem wszystkie ekspandery zaktualizowane i nie mam zastrzeżeń co do działania samego systemu.
Zawartość systemu TPR-4, TK-4, 2x EXP I8-RN, 2x EXP O8R-RN, AP-IP, PSR-ECO-2012, 4x czujnik temp.
Napięcie zasilania wg. danych centrali - 13.5V
Sabotaże występują zupełnie losowo na tych 5 liniach Teraz było 8 dni pomiędzy ostatnimi.
Mogę spróbować zwiększyć czułość wejść bo aktualnie ustawione są na 250ms, choć nie jest to pożądane rozwiązanie bo używam tych wejść w LP do sterowania oświetleniem, w tym przypadku klatki schodowej i dodatkowe opóźnienie może być irytujące, bo już na ten moment jest zauważalne.

Dziękuje i pozdrawiam



killergr

Witaj.
Udało Ci się coś zdiagnozować ?
Ostatnio u klienta miałem podobną sytuację na systemie, który zakładałem.
Dostał 3 razy sabotaż z czujek między innymi z kontaktronu w drzwiach. Sabotaż trwał dokładnie 1 sekundę.
Centrala NeoGsm.