LogicProcessor - Neo GSM PS

Zaczęty przez zdzieborek, Listopad 18, 2018, 22:29:34

Poprzedni wątek - Następny wątek

zdzieborek

Witam!
  Bardzo proszę o pomoc w Neo GSM PS w napisaniu polecenia w LogicProcesor  bądz w funkcjach czasowo licznikowych.
Częściowo zrozumiałem czytając instrukcję lecz nie rozumiem wszystkiego do końca znaczenia timerów jak to poprawnie napisać.
A więc ...   potrzebuję aby przy otwarciu bramy czyli wyjścia 06 załączyło się również  oświetlenie wyjście 04 impulsem 2 sek.  (to mi się udało zrobić)  ale  dalej potrzebuję aby po 3 minutach załączyło się kolejne oświetlenie wyjście 05 (czyli chodzi mi o impuls 2 sekundy na stycznik po 3 minutach) na wyjście 05
Bardzo proszę o napisanie  całości jak to ma wyglądać.
Jeszcze jedna prośba o wyjaśnienie Mi bo nie rozumiem rysunków z instrukcji co oznaczją rodzaje timerów:
TimeOnDelay
DelayKeepOn
OneShot
TimeOffDelay
Blinker
MonoBi
Delay Alter
SetReset
Dziękuję za poświęcony Mi czas i z niecierpliwością czekam na odpowiedz pomoc specjalistów
pozdrawiam Piotr.

zdzieborek

#1
Witam ! ponownie
spędziłem sporo godzin przy instrukcji LogicProcessor i utworzyłem taką komęnde dołączam zdjęcie
  po uruchomieniu restarcie systemu zadziałało jak chciałem  :) ale  tylko raz , gdy ponownie chciałem  uruchomić wyjściem 04 wyjście 05 po czasie 3 minut  to już drugi raz nie zadziałało :-\ , co robię nie tak ? bardzo proszę o pomoc.
Po następnym restarcie centrali znów zadziałało ale znów tylko raz i znów nic nie mogę wymyślić ..... pomocy ! bardzo proszę o podpowiedz co robię zle. I jak ma wyglądać poprawne polecenie.

RobertH

W przekaźniku czasowym muszą być podane wszystkie zmienne więc dla RESET wpisać '0'.
(jak ma nie być resetu)

Ponadto dla takich warunków pierwszy przekaźnik może byź od razu sterowany (TRG) przez O4 (warunek logiczny niepotrzebny)

zdzieborek

#3
Bardzo dziękuję za odpowiedz Panie Robercie , zrobiłem tak jak Pan polecił  dołączam zdjęcia  ale i tym razem jest tak samo
czyli po restarcie centrali jeden raz zadziała prawidłowo a kolejny raz już nie działa  czy coś przeoczyłem  ? dodam że wyjście 04 załączane jest poprzez call ale chyba to nie jest problemem. Testowałem też na inne sposoby żeby oba wyjścia 04 i 05 załączały się w TGR poprzez wyjście 06 call (czyli otwarcie bramy) i tak samo zadziałało tylko raz. Nie mam już pomysłów co robię zle.
A może problem jest z centralą ?
Może potrzebna akualizacja itp.
Jeśli trzeba prześlę plik konfiguracyjny Mojej centrli jeśli to ułatwi rozwiązanie problemu.
Bardzo proszę o pomoc gdyż zależy mi na poprawnym działaniu TGR , bardzo roszę o odpowiedz z poważniem Piotr.

RobertH

proszę napisać co i jak ma działać dokładnie (a nie opcja do opcji)
i wysłać plik konfiguracyjny na serwis@ropam.com.pl

zdzieborek

OK. Dziękuję napiszę co i jak i dołączę plik konfiguracyjny.