Sterowanie wyjsciami w RF-4

Zaczęty przez mati, Maj 09, 2018, 09:06:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

mati

Czy istnieje możliwość sterowania wyjsciami w RF-4 z OptimaGSM w LogicProcessor?
Z tego co widzę taka możliwość jest w NeoGSM (zmienne R1-R4 w LogicProcessor), a została porzucona w OptimaGSM.
Czy są plany przywrócenia tej funkcjonalności?

robertm

Obecnie nie planujemy wprowadzenia takiej funkcjonalności w OptimaGSM

stopi

Jak dobrze rozumiem nie można np. ustawić pilota na włączanie wyłączanie oświetlenia ?
Czyli poza uzbrajaniem i rozbrajaniem pilot do niczego się nie przyda. To po co aż tyle przycisków ? Przecież te pozostałe funkcje które są do wyboru do niczego nie służą a dla starszych osób już jest problem.

robertm

Nie można sterować z LP wyjściami na radiolinii RF-4 ale to nie blokuje sterowania innymi wyjściami za pomocą pilotów.

Radiolinia RF-4 ma 4 wyjścia - dwa przekaźnikowe i dwa typu OC - każde odpowiada jednemu przyciskowi na pilocie  - to pierwszy sposób użycia.

Drugi - to w logicprocessor ma Pan do dyspozycji informację o naciśnięciu dowolnego przycisku - może to Pan wykorzystać do swojej funkcji logicznej i sterować na tej podstawie np. wyjściami centrali.
W notach aplikacyjnych jest kilka przykładów : https://ropam.com.pl/pl/aplikacjeo.html

stopi

Dziękuję za odpowiedź, znalazłem tylko an_optimagsm_sekwencja_TR4.pdf
Niestety moje wiedza nie pozwala jeszcze na ogarniecie tego, tym bardziej że centrala jest już u klienta i nie mam do niej stałego dostępu. Czy jest możliwość podesłania mi "gotowca" ?
Ewentualnie czy jest możliwość podłączenia przekaźnika jednocześnie do TR4 i centrali ? To tez by rozwiązało problem, bo klient chce załączać halogeny niezależnie, raz z pilota innym razem telefonem i zawsze po włączeniu się alarmu. Oczywiście rozumiem, że włączając np z pilota nie da się wyłączyć telefonem ale to nie przeszkadza.

robertm

Bez problemu można wykonać logikę - załączania - wraz z alarmem, z pilota i z telefonu i takie również wyłączanie.
Czy halogeny mają się załączyć na zadany czas ? czy aż do wyłączenia ?


stopi


robertm

Poniżej na zrzutach rozwiązanie
O4 - wyjście które załącza oświetlenie
kb4 - wskaźnik naciśnięcia 4 (D) przycisku na pilocie
al1 - wskaźnik przyjmujący wartość 1 gdy alarm w strefie 1 (=0 gdy brak alarmu)
Mx - flagi pomocnicze

Wygenerowany z kreatora skrypt:
Cytatint al1;
int al1p;
int kb4;
int kb4p;
int M1;
int M2;
int M3;                 
int M4;
int O4;
int O4p;
main(){
gbenv();
O4p=geto(4);
al1p=al1;kb4p=kb4;O4=geto(4);
while(1){
gbenv();
O4=geto(4);
if((kb4p==0&&kb4==1)&&O4==0){
M1=1;
} else {
M1=0;
};
if((kb4p==0&&kb4==1)&&O4==1){
M2=1;
} else {
M2=0;
};
if(M1==1||(O4p==0&&O4==1)||(al1p==0&&al1==1)){
M3=1;
} else {
M3=0;
};
if(M2==1||(O4p==1&&O4==0)||(al1p==1&&al1==0)){
M4=1;
} else {
M4=0;
};
O4=setr(0,M3,M4,0);
al1p=al1;kb4p=kb4;O4p=O4;
seto(4,O4);
};
};

robertm

Jeszcze trzy zrzuty i konfiguracja.
Na ostatnim - możliwość utworzenie dedykowanego przycisku do sterowania oświetleniem na TPR-4X

stopi

bardzo dziękuję za pomoc.
Będę to robił w weekend.

stopi

witam.
Chcę zrobić sterowanie pilotem A-uzbrojenie/rozbrojenie alarmu, B- brama wjazdowa, C- brama garażowa 1 D- brama garażowa-2
A działa, C i D również, zrobiłem to przez przekaźnik. Nie wiem jak ogarnąć B- też chciałem go przez przekaźnik ale mi nie działa, próbowałem C2 i NO2, C2 i AUX, NO2 i AUX. Czy może mam podpiąć bez przekaźnika skoro on już jest w C1 i C2 ?

mirekgrz

Mozesz zrobic przez przekaznik. W napedzie od bramy wjazdowej poszukaj zlacza ktory odpowiada za zamykanie/zatrzymanie/otwieranie. Wyprowadz dwa przewody i niech przekaznik jest zwiera.

stopi

No tak myślałem, ale wyjście C2 po włączeniu pilota świeci ale przekaźnik nie cyka. Przekaźnik sprawdziłem na wyjściu 3.

stopi

Napisze mi ktoś coś ? Dalej nie mam rozwiązania problemu a samemu na nic już nie wpadnę.

vmht99

Wszystko chyba jest w instrukcji, wyjścia przekaźnikowe można podłączyć poprzez ustawienia w Zakładce EDYCJA PILOTÓW do przycisków A i B. Wszystkimi Wyjściami (przekaźnikowe i OC) można też sterować SMS-ami. Pozdrawiam