Problem w czujnikiem temperatury

Zaczęty przez miruk, Grudzień 26, 2017, 22:10:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

stopi

Cytat: miruk w Grudzień 01, 2018, 18:24:22
Jak byk masz napisane wyżej jakie mają być czujniki a ty swoje ... szkoda słów.
Przyznaję się, mam problem ze zrozumieniem słowa pisanego :)
Już odesłałem,  teraz zamówiłem prawidłowe , chyba...

Electro-Guard

 Faktycznie musi być coś nie tak z tymi czujnikami, ponieważ jest nas (szczęśliwców) coraz więcej.
Mam ten sam problem tyle, że u mnie SMS o awarii wysyłany był już nawet co kilka minut. Mam 2x TSR-1 (z czego jeden przedłużany) i 1x TSR-2.
Myślałem, że moja sytuacja wynika z ciągłej zabawa i przeróbek warsztatowych, ale w zasadzie samych czujników nie dotykałem, ten przedłużany jest od samego początku bez zmian (3-4 lata), połączenie zamknięte w puszcze, przewody pod zaciskami.
Komunikaty o awarii były losowe ze wszystkich. Dopiero odpięcie jednego TSR-1 zmniejszyło ilość awarii do bardzo rzadkich, ale ciągle się pojawiają.  >:(
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9

glider33

#17
A może w końcu serwis ROPAM by się wypowiedział na temat problemów z czujnikami temperatury ?


RobertH

W tym poście są już wszystkie odpowiedzi np.
Cytat: RobertH w Marzec 27, 2018, 10:53:26
Czujnik TSR-x można sprawdzić podłączając na oryginalnym przewodzie do centrali.
To wyjaśni temat, czy czujnik czy:  okablowanie, połączenia, zakłócenia.

Temat utraty połączeń to duża rezystancja połączeń nieprawidłowe przewody, zakłócenia na magistrali, zasilaniu czujników +VT.

Do środowiska z zakłóceniami proponuję ekranowany F/UTP z ekranem (ekran podłączony w centrali do PE lub GND.
(z praktyki to pomaga np. fermy hodowlane, odległości 30m).

A w naszych czujnikach oprócz przetwornika są filtry i zabezpieczenia toru zasilania i danych więc na pewno 'goły' przetwornik jest bardziej podatny na zakłocenia.

Electro-Guard

W moim przypadku podłączenie czujnika na fabrycznym przewodzie byłoby kłopotliwe, ponieważ sonda jest wystawiona na zewnątrz i zamurowana, ale możliwe będzie podmiana przewodu na ekranowany bo faktycznie jest UTP.
Dam znać za kilka dni czy rozwiązanie pomaga.
Obecnie mam komunikat średnio 2x dziennie.
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9

Electro-Guard

...no i pupa

wymieniłem przewód UTP na ekranowany, ekran podpiąłem do PE, połączenie przedłużenia według zaleceń, długość ok 5m;
a awaria czujnika jak była tak jest...
Czyli w moim przypadku to nie to.
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9

RobertH

Inee opcje to uszkodzony przetwornik, zimny lut przewód-płytka, element na płytce : to wszystko jest w tulejce,
lub
uszkodzony tor zasilania lub danych na module.

Jak juz pisalem najprościej sprawdzic czujnik / modul podłączania czujnik bezposrednio (jezeli inna sztuka to sprawdzimy moduł wiec drogą eliminacji zostanie tsr...)

Electro-Guard

Ja już sobie odpuszczę ten czujnik bo: po pierwsze jest zatynkowany, po drugie i tak przekłamywał ponieważ umieściłem go na południowej ścianie i po trzecie nie jest to inwestycja w tysiące.
Dołączyłem do wątku bardziej w celach statystycznych.
Jak będę miał okazję (wolną optimę) to podłączę go bezpośrednio, bo w tej chwili rozpinać cały system żeby podłączyć na fabrycznym przewodzie nie wchodzi w grę.
OptimaGSMManager 2.3
OptimaGSM-PS 3.5
TPR 1.4
AP-IP 1.8
Hub-IQPLC-D4M 1.9