Wizualizacja stanu wejść i wyjść

Zaczęty przez robertradz, Styczeń 12, 2011, 20:55:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

robertradz

Czy możliwe jest zastosowanie jakiegoś programu zewnętrznego dzięki któremu mógłbym WIDZIEĆ stany wejść i wyjść telefonu np msgsm4.0, przypisać do nich konkretne akcje graficzne ( napełnianie zbiornika oraz jego aktualny poziom ) - telefon wysyła smsy ze stanem wejść i wyjść w postaci zer i jedynek, grzebałem już w programie Proficy HMI SCADA ale tam chyba sterowniki PLC i inne a tu trzeba by zrobić coś z SMS-em lub komunikacja GPRS z modemem przy komputerze. Można by zastosować to w postaci wykresu lub animowanej grafiki. Czy firma ROPAM myślała nad czymś takim ?

RobertH

#1
Witam
Rozumiem iz chce Pan wykonać taką transmisje danych:
MGSM 4.0+(SMS stan) ->/siec GSM/ -> PC komputer z wizualizacją stanu wejść ?

Istnieje możliwość wykonania modyfikacji oprogramowania MSR MANAGER (MSR-1) tak aby dostępne było okno statusu wejść MGSM 4.0+ (interpretacja SMS-ów).
W najbliższej przyszłości przewidywana jest rozbudowa stacji do wersji IP co pozwoli na odbiór danych po GPRS.
Dla nadajników przewidywana jest aktualizacja firmware, co pozwoli na monitorowanie on-line stanu obiektów.
Proszę o kontakt z działem technicznym i szczegółowy opis wymaganych funkcji.

robertradz

Rozumiem iz chce Pan wykonać taką transmisje danych:
MGSM 4.0+(SMS stan) ->/siec GSM/ -> PC komputer z wizualizacją stanu wejść ?


nie koniecznie SMS - Stan ... równierz naruszenie któregokolwiek z  wejść i odpowiednia treść smsa mogłaby uruchomić odpowiednią komendę w sterowniku HMI/SCADA, obecnie mam dwa obiekty w których mierzę sześciopoziomowo stan zbiornika z wodą oraz komunikuję je ze sobą ( pompy start, pompy stop) a chodzi też o to żeby operator czy też dozorca nocny widział na monitorze komputera czy COŚ nie dzieje się niedobrego z obiektem, czy pompa nie wyrzuciła termika jaki jest stan zbiornika (wizualnie) oraz czy nie jest to stan alarmowy. Interesuję mnie tez kwestia opomiarowania ciśnienia jakie wytwarzają pompy oraz wysterowanie falowników a do tego już smsy nie wystarczą więc potrzeba chyba transmisji przynajmniej GPRS tak aby ciśnienie w danym sektorze wodociągu było widoczne na ekrenie monitora NA BIERZĄCO... Do tej pory praca z modułami MSGSM to czysta przyjemność i mam nadzieję że firma ROPAM rozwinie swoje moduły tak że staną się same w sobie kombajnami komunikacyjnymi...

kys

#3
witam kolege ja też jestem z branży wodociągowej,zajmuje sie hydroforniami ,stacjami uzdatniania wody jak i tłoczniami i przepomowniami scieków,kotłowniami,jest tego ok 55szt.zajmóje sie tez alarmami,wieksze strategiczne obiekty sa monitorowane przy pomocy sterownika MT101.Jest to fantastyczny sterownik ale ma małą wade ,cene....Dzieki niemu mam pełna wiedze o stanie obiektów po GPRS.Niestety cena nie pozwala nam na zastosowanie MT101 wszedzie.Tam gdzie jest to konieczne zatosowalem moduły ROPAM ,i spisują sie one pieknie. Super by było gdyby firma ROPAM uszlachetniła  swoje moduły o mozliwość wizualizacji stanów wejsć i wyjsć .mysle ze wielu klientów było by bardzo zadowolonycg z takich możliwości.pozdrawiam i życze sukcesów firmie ROPAM.

robertradz

Kolego kys, ja też miałem do czynienia z tym modułem, byłem na szkoleniu w warszawie ale tak jak piszesz cena mija się z celem a mnie się wydaje że od dzisiaj do komunikacji GPRS i wizualizacji w modułach MSGSM jest co najwyżej dwa kroki. Ja swoimi modułami steruję pompami, mierzę pojemność zbiorników zgłaszam awarie grupie dyżurującej oraz wysyłam raporty do siebie i poszczególnych konserwatorów. Za cenę ok 500zł można cuda stworzyć a wydawanie kilku tysięcy to nie sztuka... Ostatnio wyczaiłem cos ciekawego w necie coś co zamierzam połączyc z modułem MSGSM i praktycznie rzecz biorąc będę miał wizualizacje stanów, wizualizacje sterowane konkretnymi komendami itp... nie wiem tylko czy mogę tu pisać o tym bo to przecież strona producenta... ;) Co do samej telemetrii... od tego nie uciekniemy bo przecierz przesyłanie sygnałów kablami sterowniczymi to już historia a jeden sms czy pakiet gprs może zdziałać naprawde wiele...

RobertH

#5
Witam
W MSR Manager są semafory stanu obiektu (alarm, awaria). Dla wizualizacji wystarczy pewnie dodac okno do wgrania grafiki i rozmieszczenie tam semaforów I/O. Obecnie trwają prace nad uaktualnieniem do wersji GPRS (IP) wiec proszę na email lub PW propozycje i \'życzenia\'.
Odnośnie cen MGSM xx to może być jeszcze taniej tzn. zakup z taryfami telemetrycznymi Orange,  nawet od 1zł. ceny dla instalatorów na zapytanie tutaj cennik dla klienta końcowego (klientem może być Państwa firmy lub klienta, w zależności od aplikacji itd.)
http://www.ropam.com.pl/produkt.php?pid=86&submenopen=B/1
A odnośnie:
\"Ostatnio wyczaiłem cos ciekawego w necie coś co zamierzam połączyc z modułem MSGSM i praktycznie rzecz biorąc będę miał wizualizacje stanów, wizualizacje sterowane konkretnymi komendami itp...\"
Wiedza to $$$$ a Ropam w nowych produktach raczej otwiera się na integracje z innymi systemami. Myślę, że nowe produkty zadowolą nawet wybrednych integratorów automatyki i systemów zabezpieczenia.
Oczekuję na PW lub email propozycje do MSR MAnager i inne np. taryfy telemetryczne.

kys

witam kolege robertradz.bardzo ciekawi mnie co kolega ciekawego wyczaił w necie  :) ,  jeśli to nie problem to prosze o jakieś szczegóły tego pomysłu tu lub na mnubu@wp.pl   ..pozdrawiam..

kys

#7
witaj roberth .Fajnie że planujecie zmodyfikować MSR MENAGER i oprogramowanie MSGSM .ja widze to tak ,mamy nie tylko program na PC ale było by super gdyby było można miec prostą aplikacje ze stanami poszczegulnych modułów w wyswietlaczu  TPR1.Dodamy do tego mozliwość sterowania wyjściami tak jak w alarmie lokalnie i mamy piekny mini panel operatorski czego szuka wielu ludzi.