NeoGsm-IP-64 - wi-fi

Zaczęty przez tsopel, Czerwiec 10, 2021, 18:58:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

tsopel

Cześć,
Mam pytanie alarm/centrala połączona przez LAN, ale chciałbym podłączyć bezprzewodowe czujniki temperatury jednak wchodząc w ustawienia centrali widzę status wi/fi "disabled" i poziom wi/fi jest 0. Wydaje mi się, że przed połączeniem do www przez lan wifi było normalnie włączone ale teraz jest jak na zdjęciach. Czy może ktoś mi podpowiedzieć co namieszałem albo jak to wf wi w centrali włączyć?

z góry dziękuję.

RobertH

Jak jest zainstalowany EXP-LAN to WIFI jest wyłączone.
A po drugie czujniki temp. bezprzewodowe do tej centrali to RHT-Aero (+ APm-Aero) a nie WIFI.

tsopel

Super, dziękuje za info ponieważ myślałem, że już coś się popsuło ;) Co do tego czujnika to dokładnie ten model mam na myśli, w sumie będę miał ich 4szt. Czyli jeżeli mam moduł EXP-LAN to wi-fi w centrali jest wyłączone a czujnik temperatury RHT-Aero łączy się z centralą po wf-fi z domu (z centralą)? Dobrze to rozumiem?

dziękuję.

grzesiekp

RTH-Aero ma swój specjalny protokół komunikacji - nie wykorzystuje Wi-Fi.  Czujnik łączy się z centralą przez punkt dostępowy APm-Aero ( https://ropam.com.pl/product/apm-aero/ ) .

Punkt dostępowy to dodatkowy moduł do centrali podłączany przez magistralę RopamNet tak jak np. ekspandery wejść i wyjść , manipulatory