Sterowanie bramą garażową - podłączenie

Zaczęty przez tsopel, Czerwiec 08, 2021, 18:45:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

tsopel

Cześć,
Centrala NeoGSM-IP-64 <-> manipulator TPR-4B-P połączone skrętką, centrala <-> brama garażowa/napęd HORMAN SupraMatic P4 połączone skrętką, w centrali przekaźnik RM85-12V-1P. Pytanie takie; czy mając taką konfigurację mogę podłączyć sterowanie bramy z manipulatora czy brakuje mi przewodu/kabla? Przy okazji jeżeli ktoś już podłączał taki "zestaw" będę wdzięczny za wskazówki, robię to pierwszy raz ;)

Najważniejsze jest to czy nie mam za mało przewodów (czy musi być jakiś między manipulatorem a bramą) i czy z taką konfiguracją ogarnę temat?

pozdrawiam

robertm

Do sterowania bramą można użyć wyjścia z płyty centrali - poprzez przekaźnik.
Nie ma konieczności wykorzystywania przekaźnika w TPR-4. W takim przypadku okablowanie jest OK.




Karwos00

Dopytam w tym wątku jako że walczę z otwieraniem bramy.
Mam ustawione wyjście 3 - sterowanie przez Ropam bridge- działa - tzn na 1s działa przekaznik[brama się nie otwiera i z tym walczę]
W tym temacie chciałbym dopytać o możliwość otwierania także przez manipulator - skonfigurowałem przycisk tak jak tem w aplikacji jednak efektu brak - czy otwieranie z panela który nie jest połączony ze sterownikiem bramy jest możliwe?
Tzn przyciskam przycisk na manipulatorze - on daje sygnał centrali alarmowej a ona przez jakiś logic daje sygnał do wyjścia nr 3 ?

Karwos00

Na razie doszedłem do tego że czas działania przekaznika jest za duży. Tzn 1sek. Podobno wisniowski ma swoje dedykowane przekazniki niestety ich koszt to do 400zl.
A może jest możliwość ustawienia w centrali czas działania wyjścia poniżej 1sek ?
W przypadku 1sek i podpieciu pod bramę Wjazdowa electrobim - wszystko działa.

RobertH

#5
Trzeba użyć logiki i 2 wyjść (czas w ms do obrania)
O3 sterowanie z aplikacji, panelu, SMS, CLIP (1s) i O4 do podłączenia przekaźnika
przy czym dla takich impulsów trzeba użyć przekaźnika o małej mocy cewki żeby się załączył np. RM5-12V....cena detaliczna 35 zł

Karwos00

Dzięki za wskazówki. Bedemkusial się podszkolić z tych diagramów bo za jic nie mogę tego rozkminic.
Tzn. Jeżeli aktualnie mam już zajęte wyjście O3. To żeby sterować tę bramą wisniowskiego przekaznik podłączam pod AUX I O4. W takim wypadku taki diagram byłby już inny bo O3 to wyjście na inną bramę.
Może są jakieś instrukcje do diagram edytor z przykładami i wyjaśnieniem co się z czym je?
Jak już bym to ogarnął to na pewno rozbudowywalbym bardziej.
Zostają jeszcze rolety na pilota radiowego