wyświetlanie info na tpr

Zaczęty przez jajen, Listopad 11, 2020, 15:13:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

jajen

Mam taki skrypt jak widać na obrazku do sterowania CWU. Potrzebuje dodać do niego w kreatorze żeby na tpr pojawiał się komunikat o  uruchomieniu pompy. Co należy dopisać. Wiem , że to kwestia funkcji print ale potrzebuję konkretnej pomocy bo nie ogarniam logicprocesora.





robertm

Do wyboru są dwie funkcje:

PRINT  Zadany komunikat na oknie panelu TPR Tworzone jest okno gdzie wyświetlane są komunikaty wraz z godziną ich wystąpienia. Okno posiada historię 7 ostatnich wpisów. Najnowsze wpisy zastępują te starsze.

HINT Zadany komunikat na dolnym pasku panelu TPR. Wyświetlany napis nie jest zapamiętywany, następne wywołanie funkcji HINT() lub inny komunikat systemowy spowoduje nadpisanie wyświetlanego komunikatu.

Należy najlepiej użyć wykrywania zbocza, żeby komunikaty nie pojawiały się przy każdym wejściu w pętle logiki.

Przykładowe rozwiązanie  w załączniku.

jajen

Bardzo dziękuję za pomoc. Jeszcze pytania:
1) jak wywołać "z ręki" ekran tworzony przez PRINT. Pojawia się w momencie komunikatu ale jakoś nie mogę go potem podglądnąć .
2) czy w przypadku hint, komunikat zniknie jeżeli stan wyjścia zmieni się na 0 czy dopiero jak zastapi go inny hint lub komunikat systemowy?

jajen

Jeszcze jedna kwestia.
Hint nie działa jeżeli pod A1 jest O4 , natomiast  działa Print w takiej konfiguracji. Oczywiscie wyświetlanie na tpr informacji z logicprocessora jest włączone. Natomiast hint wyświetla się jeżeli pod A1 podstawie marker M3 (zamiast O4).  Nie bardzo rozumiem.

robertm

CytatBardzo dziękuję za pomoc. Jeszcze pytania:
1) jak wywołać "z ręki" ekran tworzony przez PRINT. Pojawia się w momencie komunikatu ale jakoś nie mogę go potem podglądnąć .
2) czy w przypadku hint, komunikat zniknie jeżeli stan wyjścia zmieni się na 0 czy dopiero jak zastąpi go inny hint lub komunikat systemowy?

1.  Pojawia się tylko w momencie komunikatu
2.  Znika zastąpiony innym komunikatem

CytatHint nie działa jeżeli pod A1 jest O4
Nie potwierdzam, działa poprawnie. Proszę ewentualnie przesłać na e-mai konfigurację.