Ostatnie wiadomości

#91
Centrale alarmowe / Odp: BasicGSM połączenie z RHT...
Ostatnia wiadomość przez adi - Wrzesień 22, 2023, 13:34:30
Chodzi o to, że cały czas nam pokazuje w zakładce Podgląd online w statusie modułu wiersz temperatura "brak czujnika" ale na wejściu I7 mamy stan 4mA
#92
Centrale alarmowe / Odp: BasicGSM połączenie z RHT...
Ostatnia wiadomość przez RobertH - Wrzesień 22, 2023, 13:03:34
Czujnik jest wykrywany przy starcie zasilania.
Pytanie czy czujnik RHT-2 działa prawidłowo, na wyjściach analogowych jest stan temp. i wilgotności ?
#93
Centrale alarmowe / Odp: BasicGSM połączenie z RHT...
Ostatnia wiadomość przez adi - Wrzesień 21, 2023, 10:43:33
Do tego w LogicProcesor ustawione jest tak jak na załączniku
#94
Centrale alarmowe / Odp: BasicGSM połączenie z RHT...
Ostatnia wiadomość przez adi - Wrzesień 21, 2023, 10:35:37
Wersja 2.5

Podłączane wszystkie kable do centralki i czujnika bez zasilania potem podłączam kabel USB i na koniec zasilanie przez zewnętrzny zasilacz i cały czas pokazuje mi brak czujnika
#95
Centrale alarmowe / Odp: BasicGSM połączenie z RHT...
Ostatnia wiadomość przez RobertH - Wrzesień 20, 2023, 18:15:59
BasicGSM 2  ma aktualny firmware? Podłączenia na wyl. zasilaniu?
#96
Centrale alarmowe / BasicGSM połączenie z RHT-2H
Ostatnia wiadomość przez adi - Wrzesień 19, 2023, 14:09:55
Witam,

mam czujnik temperatury i wilgotności RHT-2/RHT-2H oraz centralę BasicGSM2 i problem mam z połączeniem.

Obecnie połączenie wygląda tak :

BasicGSM           RHT-2/RHT-2H
AUX      <---------> +VDC
GND      <--------->  GND
T1         <--------->  Tx

Zworka na PS=+VDC

W oprogramowaniu BasicGSM Manager jest ustawione:
wejście i7 na analogowe napięcie 0-10V
temperatura zaznaczone jest: Mapuj wilgotność czujnika RHT-2/RHT-2H na wejście analogowe 1

Zgodnie z instrukcją z pudełka

Czujnik niestety nie komunikuje się z centralą. W oprogramowaniu w statusie modułu mam temperatura brak czujnika.

Nie wiem co robię źle, że to nie działa. Proszę o pomoc
#97
Centrale alarmowe / NeoGSMIP64 termostat pokojowy ...
Ostatnia wiadomość przez bartekc - Wrzesień 14, 2023, 14:44:26
Dzień dobry,
Wykorzystałem centralkę NeoGSMIP64 do budowy systemu alarmowego i sterowania ogrzewaniem elektrycznym w domku letniskowym.
Termostat pokojowy (jeden z kilku - każdy pomieszczenie jest sterowanie oddzielnie) jest skonfigurowany jak na obrazku - steruje stycznikiem załączającymi panele podczerwieni.
Chciałbym aby termostat pracował w trybie Harmonogramu gdy jestem na obiekcie i aby wyłączał się (a w zasadzie przełączał na +5C) gdy mnie nie ma. Kilowaty cenne w dzisiejszych czasach i nawet 2 stopnie różnicy na ogrzewaniu dziennym i nocnym się liczą.
Wyłączanie jest proste - zaznaczyłem stosowny ptaszek, ustawiłem temperaturę stałą na "drzwiach"
Niestety nie widzę opcji aby go włączać w tryb kalendarza - po rozbrojeniu alarmu, termostat przełącza się na stałe temperaturę "mniejsze słoneczko" zgodnie z zaznaczonym checkboxem drugim w polu Opcje i pozostaje w tym trybie aż do ręcznego załączenia harmonogramu z aplikacji w telefonie.
Próbowałem zaznaczyć "priorytet harmonogramu", ale efekt jest odmienny od tego jaki bym sobie życzył - nawet gdy alarm zostanie uzbrojony a tryb termostatu przestawi się "drzwi" - grzejniki grzeją jak przy rozbrojonym alarmie.
Czy da się to jakoś rozwiązać?
#98
Centrale alarmowe / Odp: NeoGSM-IP/PS Brak połącze...
Ostatnia wiadomość przez gajdek419 - Wrzesień 05, 2023, 18:10:48
Wyłączenie rozwiązało "problem" - myślę, że zaznaczyłem to przez nieuwagę.
Dziekuję za naprowadzenie i pomoc!

Pozdrawiam
#99
Centrale alarmowe / Odp: NeoGSM-IP/PS Brak połącze...
Ostatnia wiadomość przez RobertH - Wrzesień 05, 2023, 07:40:42
Podstawowe pytanie to: dlaczego jest włączony monitoring TCP? Centrala jest podłączona pod agencję ochrony? Dane obiektu uzgodnione z technikami z AO?
#100
Centrale alarmowe / NeoGSM-IP/PS Brak połączenia z...
Ostatnia wiadomość przez gajdek419 - Wrzesień 04, 2023, 21:47:06
Witam,
jestem świeżo po uruchomieniu alarmu z centralą NeoGSM-IP/PS.
Zainstalowana została fizycznie karta SIM oraz połączono z WI-FI -> zainstalowana również aplikacja RopamNeo na telefonie.

Problem polega na wyśweitlaniu błędu na panelu dotykowym oraz w aplikacji "brak połaczenia ze stacją monitoringu".

Wchodząc w "ZDARZENIA" wyświetla się komunikat "Nieudane połaczenie z serwerem głownym wifi/lan"

Dodam, że mogę sterować z poziomu aplikacji alarmem w domu (z wifi) jak i poza domem .

Proszę o sugestię / wsparcie co kryje sie pod tym komunikatem
Dziękuję