Ostatnie wiadomości

#1
Oprogramowanie / Aktualizacja RopamNeo
Ostatnia wiadomość przez MP-GÓRA - Marzec 27, 2024, 17:12:52
Witam
Po wczorajszej aktualizacji zaczął wyskakiwać komunikat. Proszę o wyjaśnienie jak to zlikwidować.
Dziękuje
#2
Centrale alarmowe / Centrala NeoGSM-IP resetuje si...
Ostatnia wiadomość przez p_lider - Marzec 25, 2024, 09:47:49
Witam wszystkich,
Od tygodnia jestem posiadaczem centrali NeoGSM-IP (firmware w wersji 3.0 PL). Wszystko działa sprawnie z wyjątkiem jednej niedogodnośni - jeśli pochodzi dłużej (kilka godzin), to jak tylko spróbuję się do niej podłączyć zdalnie programem NeoGSMIPManager (wersja 2.4.0.1) przez TCP/IP lub TCP/IP/LTE, to się resetuje natychmiast po ustanowieniu połączenia. Nigdy za pierwszym razem mi się nie udaje stabilnie połączyć do niej. Przeważnie muszę spróbować 2-3 razy zanim uda mi się mieć stabilne z nią połączenie.

W logach centrali, gdy się tak ona restartuje tuż po połączeniu zdalnym, mam zawsze ten sam komunikat:
System exception ID: 4 addr:9d036cbc
Restart source:cpu


Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć jaka może być przyczyna tego uciążliwego problemu?

#3
Centrale alarmowe / Odp: Optima i dziwna zmiana cz...
Ostatnia wiadomość przez cefaloid - Marzec 25, 2024, 07:09:44
I znowu identyczna sytuacja nastąpiła w niedzielę 24 marca, po czym dziś czas jest już OK. Jakiś błąd w sofcie ze zmiany czasu są tydzień za wcześnie?

Być może soft centrali uważa, że niedziela 24 dnia danego miesiąca jest już ostatnia? Ale nie jest. Ostatnia jest 31-szego. I tak samo było te kilka lat temu jak zakładałem temat.

Bug w sofcie, marzec i pazdziernik maja 31 dni i "zmieści się" jeszcze jedna niedziela...
#4
Centrale alarmowe / Odp: Alarm o słabej baterii cz...
Ostatnia wiadomość przez robertm - Marzec 15, 2024, 12:29:39
Słaba bateria sygnalizowana jest jako awaria a nie alarm, dopiero brak komunikacji z urządzeniem może być traktowany jako sabotaż.
Jeżeli wyje alarm - to prawdopodobnie tak jest ustawione wyjście
#5
Centrale alarmowe / Alarm o słabej baterii czujki ...
Ostatnia wiadomość przez brzanek - Marzec 07, 2024, 09:55:06
Witam mam pytanie czy jest możliwość zmiany sposobu ostrzegania o słabej baterii w urządzeniu bezprzewodowym Aero?
Obecnie jeśli któreś z urządzeń bezprzewodowych ma baterię słabszą niż 3,30V to wyje alarm. Czy można gdzieś w ustawieniach zmienić aby alarm przychodził tylko na telefon w formie sms. Albo aby wcześniej przyszedł sms o słabej baterii.
Już kolejny raz miałem przypadek że w nocy o 02:30 wyje mi alarm. Zszokowany wstaję patrzę co się dziej a tu słaba bateria.
Po wymianie na nową po tygodniu kolejny taki przypadek z inną czujką.
Chyba nie ma sensu patrzeć codziennie jaki stan baterii jest w urządzeniach Aero.
Dajcie znać jak sobie z tym poradziliście.
Mam alarm NeoGSM-IP używam programu NeoGSMIPMenager.
W programie nie mogą znaleźć opcji aby to zmienić.
#6
Centrale alarmowe / Odp: Brak opisów wejść w TPR
Ostatnia wiadomość przez michal_ - Marzec 06, 2024, 23:07:30
Zaktualizowałem wszystkie TPR-y do wersji 5.3 oraz NeoGSMIP64 do wersji 3.3 i problem zniknął.
#7
Centrale alarmowe / Odp: Zasilanie AC230 brak
Ostatnia wiadomość przez robertm - Marzec 06, 2024, 10:45:57
Nie widzę innego rozwiązania jak przesłanie centrali i zasilacza do serwisu.
#8
Centrale alarmowe / Odp: Zasilanie AC230 brak
Ostatnia wiadomość przez vasco108 - Luty 29, 2024, 15:57:56
13.68V
#9
Centrale alarmowe / Odp: Zasilanie AC230 brak
Ostatnia wiadomość przez robertm - Luty 29, 2024, 13:20:56
Jakie jest napięcie na zaciskach AUX - GND ?
#10
Centrale alarmowe / Odp: Zasilanie AC230 brak
Ostatnia wiadomość przez vasco108 - Luty 28, 2024, 12:45:59
Już odpowiadam
1: NeoGSM-IP/PS
2: 230V prosto z rozdzielni do zasilacza PSR-ECO-2012 który był w zestawie,
3: Komunikat pojawia się na wyświetlaczu zgłaszając błąd, wysyłając powiadomienie z informacją o barku 230V i po chwili z informacją że zasilanie wróciło.
4: W histori zdarzeń systemu pojawia się naprzemiennie komunikat Zasilanie AC230V brak/powrót,

Centralkę restartowałem, uruchamiałem bez akumulatora, sprawdzałem styki przy kablu prądowym w zasilaczu i brak efektu.
Z sieci napięcie 230-233V.