Brak dostępu serwisu- najpierw wyłącz czuwanie

Zaczęty przez karol76, Marzec 31, 2019, 00:28:10

Poprzedni wątek - Następny wątek

karol76

Witam,
Wydawało mi się, że już gdzieś czytałem o takiej sytuacji, niestety nie mogę znaleźć.
Chodzi o to , że po udostępnieniu serwisu na te 8 godzin nie mogę wejść do ustawień jako serwis, komunikat- najpierw wyłącz czuwanie.  system jest oczywiście rozbrojony. Resetowałem centralę z panela , nic to nie zmienia.

glider33

Na początku napisz jaka to centrala.
Do całkowitego rozbrojenia systemu użyj kodu głównego, tylko wtedy będziesz dokładnie widział czy nie masz przypadkiem uzbrojonej strefy.

karol76

Centrala neo-ip rozbrajam głównym / widget ustawiony na rozbrajanie obydwu stref. Poza tym co jakiś czas traci połączenie z wi-fi , po czym po minucie odzyskuje.

Mari00

Mam podobny problem centrala neoGSM alarm rozbrojony, a przy próbie wejścia to trybu serwisowego z panelu otrzymuje Informacje: Wyłącz najpierw czuwanie. Rozbrojenie wykonuję kodem głównym.

karol76

Musisz edytować ikonkę z rozbrojeniem i odchaczyć  : dotyczy strefy pierwszej i drugiej

Mari00

Jakieś inne podpowiedzi, w Edycji ekranu wypróbowałem wszystkie możliwości i nic.
A w statusie stref jest Rozbrojony.

wojtek06061989

Ja mam wersję firmware centrali 1.9 oraz TPR 3.2 i przyczyną jest błąd oprogramowania.
Mam info z serwisu że na dniach ma być aktualizacja oprogramowania TPR rozwiązująca ten problem.

"Tak potwierdzamy i również zauważyliśmy problem, będzie wymagana aktualizacja TPR-4 - zamieścimy ją w najbliższych dniach.
Na chwilę obecną proszę wejść w serwis poprzez zworkę SE na płycie głównej."

Pozdrawiam

Mari00


robertm

Przepraszamy za problemy.
Firmware do TPR-4 z poprawką został zamieszczony na naszej stronie.
https://ropam.com.pl/product/tpr-4w/
https://ropam.com.pl/wp-content/uploads/2018/04/tpr4_pl.zip

Pełna lista zmian:
3.3   25.11.2019
Dodane:
- wizualizacja czujników CO2 i TVOC (widgety + wygaszacz),
- dołożenie kropek wizualizacji stanu wyjść np. "wentylator".
Poprawiono:
- problem losowy w NeoGSMIP z wejściem w menu serwis – informacja, że są uzbrojone strefy,
- kolor ikonki wyjścia w stanie wyłączonym dla listy sterowania wyjściami,
- przewijanie ekranu, powiększenie obszaru bocznych strzałek.