neo64 - problem z połaczeniem ropambridge - wiadomośc push

Zaczęty przez Mimix, Czerwiec 29, 2021, 16:44:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mimix

witam
mam odwieczny problem z centrala neo64

mianowicie przy otwarciu bramy garażowej, bramy wjazdowej czy tez włączenia zasilania np ogrodu mam ustawione wysyłanie wiadomości push
wiadomości się wysyłają - czasami 1 czasami 2 a czasami nawet więcej
jednak istotne jest że po tym centrala traci połączenie z internetem z ropambridge

- trwa to około 5 minut i w tym czasie nie można się do niej zalogować podłączyć żeby np zamknąć bramę która otworzyłem 3 minuty temu

pojawia się tez błąd wysyłania wiadomości PUSH po którym następuje utrata połączenia z ropambridge

ktoś wie dlaczego tak sie dzieje?

jakieś sugestie?

wojtek06061989

Hmm
Nigdy nie miałem podobnego problemu.
Jaki jest Firmware centrali? Jeśli jakiś stary zaktualizuj i sprawdź wtedy. Aktualny to v2.1

Mimix

hej. firmware jest 2.0 albo 2.1

zastanawiałem się czy nie problem z polskimi literami więc zmieniłem
ale nadal to samo
na 100 otwarć bramy może 1 czy 2 razy nie rozłączy z ropambridge
centrala podłączona po LAN i włożona karta z SIM z PLUSHa

może jakieś ustawienie w oprogramowaniu powoduje ten problem???
ale ciężko znaleźć cokolwiek bo każda zmiana konfiguracji powoduje  wyspywanie się  systemu podczas konfiguracji, wgrywanie nowej konfiguracji, itp  - błąd wysyłania do TPR i zapalają się czerwone diody na modułach WE, centrala przestaje odpowiada na połączenie po LAN, tylko po usb mogę sie połączyć i wgrać  starszą konfigurację - tylko to  pomaga

niby mam odp z ropam żeby wgrywać inaczej konfiguracje bo  w oprogramowaniu NeoGSM-IP-64 jest błąd który powoduje błędy przy przesyłaniu ustawień ekranów do TPR-ów jeżeli skrypt w LP przekracza ok 1600 bajtów, obecnie trwają prace nad jego poprawą.

Na chwile obecną w celu obejścia błędu należy zastosować następująca procedurę:

    Skopiować skrypt z Logic Procesora i wkleić go np. do notatnika,
    usunąć skrypt z centrali i w jego miejsce wpisać: main(){},
    zapisać ustawienia do centrali,
    skonfigurować panele TPR według potrzeb i zapisać nowe ustawienia do centrali i do paneli TPR,
    w zakładce logic procesora z powrotem podmienić main(){} na właściwy skrypt z notatnika,
    zapisać ustawienia do centrali.


ale jakoś to nie działa - więc ograniczyłem skrypt do około 1550 bajtów skracając komunikaty itp

ale to nie jest rozwiązanie bo system nie działa tak jak trzeba

Mimix

wgrałem nowy firmware i jest ok - nie ma błędu wgrywania oprogramowania do TPR -sukces pełen

poza tym prawdopodobnie rozłączanie centrali z serwerem ropambridge był spowodowany wysyłka jednocześnie  wiadomości PUSH od panela TPR - przycisk otwarcie bramy,  wyjścia otwarcia bramy i od wejścia bramy już otwartej. wywaliłem większość  powiadomień push i jakby jest ok.

dzięki serwisowi udało się opanować problemy