Problem z komunikacją z centralką

Zaczęty przez hudy, Listopad 14, 2018, 08:43:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

hudy

Podczas aktualizacji, jak tylko zaczynają migotać diody, znika połączenie z centralką.  Możliwe że jest problem ze sterownikami. Spróbuję zainstalować   TPR-4-Updater jak Pan radzi może coś pomoże.
Zauważyłem że  do ściągnięcia jest Neogsmip Update v1.3?  Ja do tej pory próbowałem aktualizacji wersją 1.1
Czy jest jakaś różnica między nimi?

robertm

Przygotowaliśmy również ekstra instalkę z NeoGSMIP Update - podczas jej instalacji proszę pamiętać żeby wyrazić zgodę na instalacje elementów Microsoft Visual++
Neogsmip Update v1.3 - wnosi kilka drobnych poprawek, zalecam używanie tego programu.

CytatPodczas aktualizacji, jak tylko zaczynają migotać diody, znika połączenie z centralką.
To jest prawidłowe zachowanie - zamiast USB-Serial w menadżerze urządzeń powinien Pan zobaczyć nowe urządzenie zgodne z HID

hudy

#17
Wszystko ruszyło. Nie wiem czy dzięki zainstalowaniu TPR-4-Updater czy przez najnowszego Update-ra ale udało się zaktualizować centralkę. Mam jeszcze do Pana kilka pytań ale nie chce zakładać nowych tematów:
1 - nieraz zdarzało się że np przy połączeniu przez program ropamneo centralka się zawieszała i resetowała. Akurat zdarzało się to gdy centralka była rozbrojona. Proszę mi powiedzieć czy jeśli taki reset nastąpi gdy centralka będzie zazbrojona to czy po resecie powróci ona do stanu zazbrojenia?
2- proszę mi powiedzieć w którym miejscu ustawia się powiadomienia o alarmie przez dzwonienie. Zauważyłem że gdy ustawię w zakładce "komunikacja, testy, liczniki" by przy alarmie centralka do mnie dzwoniła to ta opcja nie działa. Gdy natomiast zaznaczę w zakładce "wyjścia" przy sygnalizatorze by centralka do mnie zadzwoniła wtedy mam dwa telefony jeden po drugim. Jak ustawić by centralka dzwoniła do mnie tylko raz obojętnie które wejście będzie naruszone?
3- podobna sytuacja jest z smsami. Gdy rizbrajam system przez panel przychodzi 1 sms. Gdy rozbrajam przez smsa przychodzą dwa smsy potwierdzające jeden od centralki drugi ustawiony przezemnie.

robertm

Cytat1 - nieraz zdarzało się że np przy połączeniu przez program ropamneo centralka się zawieszała i resetowała. Akurat zdarzało się to gdy centralka była rozbrojona. Proszę mi powiedzieć czy jeśli taki reset nastąpi gdy centralka będzie zazbrojona to czy po resecie powróci ona do stanu zazbrojenia?
Centrala zawsze pamięta stan uzbrojenia - nawet po całkowitym wyłączeniu zasilania i załączeniu ponownie.

Cytat2- proszę mi powiedzieć w którym miejscu ustawia się powiadomienia o alarmie przez dzwonienie. Zauważyłem że gdy ustawię w zakładce "komunikacja, testy, liczniki" by przy alarmie centralka do mnie dzwoniła to ta opcja nie działa. Gdy natomiast zaznaczę w zakładce "wyjścia" przy sygnalizatorze by centralka do mnie zadzwoniła wtedy mam dwa telefony jeden po drugim. Jak ustawić by centralka dzwoniła do mnie tylko raz obojętnie które wejście będzie naruszone?
Ustawienie dzwonienia  w zakładce "komunikacja, testy, liczniki" Alarm - jak najbardziej działa ! przykładowe ustawienia dla dzwonienia tylko raz w załączniku.

Gdy uzbraja Pan poprzez SMS - dostaje Pan informacje zgodnie z konfiguracją - a dodatkowo dostaje Pan potwierdzenie wykonania polecenia SMS
Opcje systemowe - zaznaczona opcja : "Odeślij potwierdzenie wykonania polecenia SMS"