Programowanie centralki

Zaczęty przez hudy, Listopad 12, 2018, 20:51:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

hudy

Dzień dobry. Jutro zamierzam przeprowadzić programowanie centralki neogsm ip. Proszę mi powiedzieć czy programowanie oraz aktualizację firmware przeprowadzamy na wpiętych zworkach w SE jeśli chcemy programować centralkę oraz PR gdy chcemy aktualizować firmware (u mnie na centralce widnieje 1,2 więc muszę zaktualizować do 1,3).
Pytam ponieważ znajony namieszał mi w głowie. Ma taki alarm ale twierdzi że przy aktualizacji czy programowaniu  żadnych zworek nie wpinał. Znów w instrukcji znalazłem informację że przy aktualizacji należy dać zworkę na PR. Nie znalazłem natomiast informacji czy programujemy w trybie serwisowym czy bez zworek? Aha i bym zapomniał. Czy jeśli zworki będą konieczne to czy zworka z manipulatora pasuje do centralki? Niestety żadnej zworku z centralką nie otrzymałem. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

RobertH

Jeżeli jest połączenie z centralą to uaktualnienie uruchamia się bez zworki PR.
Przy połączeniu z centralą : Centrala -> Aktualizacja oprogramowania centrali
/firmware jest pobierane z naszego serwera (jak jest internet na PC) lub v1.3 do pobrania ze strony www (produkt-> do pobrania)

A ze zworka PR to np. jak została przerwana procedura i w centrali jest błąd.

ps.
Nowa wersja centrali wnosi m.in. obsługę modułów roletowych, monitoring SIA-IP ( oraz SafeStar)
i dlatego jest brak kompatybilności wstecznej
(oczywiście NeoGSMIP Mnager 1.1 jest dostępny na zapytanie ale ja zalecam update)

hudy