Wyjście i LOGIC PROCESSOR

Zaczęty przez cbool1987, Grudzień 07, 2019, 00:12:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

cbool1987

Witam!
Na mojej centrali ropam optima steruję sobie poprzez aplikacje wyjściem które otwiera mi rygiel furtki na 10 sekund.
Chciałem oprócz otwierania poprzez aplikację móc otwierać rygiel na 10 sekund załączając wejście z przycisku przy furtce podając impuls na wejście. Znalazłem notę aplikacyjną jak sterować wejściem na wyjście lecz rygiel załącza się impulsowa a chciałem żeby to działało w ten sposób że podając impuls na przycisk furtki załączę wejście wysteruje mi wyjście na 10s. Pytanie czy jest to możliwe oraz czy mogę sterować na dwa sposoby tzn poprzez www i Logic processor >??? Może ma ktoś pomysł jak to rozwiązać >???

robertm


cbool1987

Witam Ponownie
Zastosowałem się do podpowiedzi Administratora mianowicie do tej noty aplikacyjnej : https://ropam.com.pl/wp-content/uploads/2018/06/an_optimagsm_sterowanie_wyjsciami_2.pdf
i na tą chwilę mam taki efekt: Przy sterowaniu poprzez www (czyli aplikacja lub TPR) wyjście O7 zmienia stan na ,,1" lecz po upływie 10 sekund nie wraca na stan ,,0" podobnie jest gdy wysteruję wejście I4 to wystawia się ,,1" na stałe.
Nadmienię tylko że do tej pory sterowałem tylko poprzez www i wyjście O7 wysterowywało się na 10 sekund i wracało na stan ,,0".  W załączniku zamieszczam zrzut ekranu z ustawień mojej centrali

robertm

Jeżeli wyjście jest ustawione jako sterowane z LP to czas czy działanie w zakładce wyjścia nie ma już znaczenia.
Całość obsługi wyjścia musi być wykonana w LP.
Z zrzutów jakie Pan zamieścił wynika ze wykonał Pan logikę zupełnie bez warunków - po argumentach nie ma funkcji ! To nie może działać.





cbool1987

Faktycznie nie dopisałem fukcji w logice. Po dopisaniu argumentu wszystko działa tak jak bym sobie życzył  :D :D :D Dziękuję za pomoc , pozdrawiam  :)