Neogsm-IP dobór czujników

Zaczęty przez wojtek06061989, Październik 14, 2019, 13:44:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek06061989

Zamontowałem już wszystko i zacząłem wstępną konfigurację, na początek mam bardzo ciekawe spostrzeżenie, wygląda mi to na jakiś problem z wifi centrali neogsm-ip. Przechodząc do rzeczy, skonfigurowałem dostęp na stałym IP do sieci WIFI zbudowanej na profesjonalnym kontrolerze Ruckus ZoneDirector oraz 4 AP Ruckus R300, centrala wpięta do WLAN dla domowników. Wszystko działa poprawnie do momentu restartu centrali. Po restarcie miga już tylko niebieska dioda a żółta już nie świeci (brak internetu) żadne kolejne restarty nie pomagają (ping do centrali milczy), pomaga jedynie ponowna konfiguracja z innym IP i analogicznie do restartu jest ok a potem powtórka z rozrywki.
Podejrzewałem już wadę fabryczną centralki ale coś mnie tknęło i na próbę postawiłem zwykły najzwyklejszy ruter i skonfigurowałem na nim wifi, i o dziwo centrala podpięta pod taki najzwyklejszy ruter działa poprawnie.
Jakieś pomysły? Dodam że w domu jest mnóstwo urządzeń na wifi "Ruckusa" i nigdy nie miałem podobnych objawów....

wojtek06061989

Widzę że od kilku wiadomości sam sobie odpisuje, ale może kiedyś ktoś natrafi na ten temat to informacyjnie napiszę że nie udało mi się znaleźć ;) przyczyny problemu w związku z czym zakupiłem EXP-LAN   ;)

roxe

W sensie jak robisz? Ustawiasz w neo stały adres IP i z takim wbijasz się do swojego wifi?
Ja korzystam z dhcp dostępnego w ruterze domowym. Zero problemow. Nie probowałem ustawiać stałego IP w centrali.

wojtek06061989

Tak dokładnie na stałym IP, jestem informatykiem i może to zboczenie zawodowe ale DHCP to tzw. zło konieczne :)
Na zwykłym ruterze wszystko działa poprawnie (też stałe IP), problem jest tylko na AP zarządzanych przez kontroler WiFi
Ale jako że z założenia u mnie  w domu wszystko co stacjonarne jest na kablu dokupiłem moduł EXP-LAN i nie zagłębiałem się w temat i analizę pakietów.

Dzięki za zainteresowanie  ;)

K@mil

Dla mnie też kabel to kabel - stabilnie i na lata :)
www.AudioBas.pl - Instalacje audio-video :)

RobertH

Nie, NeoGSM-IP ma jeden termostat pokojowy.
(neoGSM-IP-64 ma osiem termostatów pokojowych).

roxe

CytatTak dokładnie na stałym IP, jestem informatykiem i może to zboczenie zawodowe ale DHCP to tzw. zło konieczne :)
Na zwykłym ruterze wszystko działa poprawnie (też stałe IP), problem jest tylko na AP zarządzanych przez kontroler WiFi
Ale jako że z założenia u mnie  w domu wszystko co stacjonarne jest na kablu dokupiłem moduł EXP-LAN i nie zagłębiałem się w temat i analizę pakietów.

Nawet nie wiem co to jest "AP zarządzanych przez kontroler WiFi".
Mam zwykły ruter z LTE do sieci domowej.